SO 5. 2. 2011 SH Bílovec

1. zápas

Růžové Tlapičky – Slavia Ostrava

1:2 (0:2)

K prvnímu sobotnímu utkání proti sobě nastoupily první dva suverénně kralující týmy, o jejichž pořadí v dosavadní tabulce krajského přeboru rozhodovalo při bodové rovnosti pouze skóre. Dal se očekávat takticky boj, kde obranná činnost bude mít přednost před bezhlavým útočením. A průběh utkání dal této domněnce za pravdu. Bohužel běžela 3. min. utkání a po nedůrazném obranném pokrytí dvojice A. Hubeňák - F. Korneta to byl náš největší sok z Ostravy, který šel do jednobrankového vedení. Objektivně řečeno, Tlapičky měly v dalším průběhu 1. poločasu sice mírně navrch, ovšem byl to opět náš velký rival, který v 8. min. po ztrátě míče R. Štefkem v útočné fázi, z rychlého protiútoku tři proti jednomu „utekl“ již o dvě branky. Očividně spokojení slávisté hráli bez větších potíží svoji propracovanou defenzívu a v poklidu si ohlídali své poločasové vedení. Začátek druhé půle byl opět (alespoň co se týče územní převahy) v režii Tlapiček, ba co víc, postupem času začaly přibývat i gólové příležitosti. Jenže… ve 24. min. se ocitl v obrovské šanci R. Štefek a gólman soupeře zřejmě doteď neví, jak míč vyrazil a o malou chvilku později A. Hubeňák pálil pouze do tyče. Ve 29. minutě se řítil sám na opuštěného gólmana M. Vyvial a po jeho následném „skosení“ jsme hráli v početní převaze. A když se stále nedařilo soupeře něčím přelstít, byl to M. Vicher, který ještě v přečíslení prudkou přízemní střelou ze střední vzdálenosti dal Tlapičkám přece jen jakous-takous naději. Poslední desetiminutovka by se dala charakterizovat jako trvalé dobývání ostravské valu (i když soupeř taky občas zvedl hlavu), jenže ani další super šance R. Štefka ve 33. min. a závěrečná hra bez brankáře (kdy se už přece jen zdálo, že to tam musí spadnout) nepřinesly alespoň kýženou remízu.

Góly: M. Vicher
ŽK: T. Černík, M. Vicher
ČK: 0

2. zápas

Růžové Tlapičky – Top Dogs Nový Jičín

5:3 (3:3)

Toto druhé utkání bylo sehráno zároveň jako součást Poháru KF ČMFS proti soupeři, s nímž nemáme zrovna příznivou bilanci. Tentokrát jsme začali v útočném trendu z prvního sobotního utkání a za necelých šest minut jsme vedli dvoubrankovým rozdílem. Nejdříve to byl T. Černík, který zavěsil po individuální akci agilního M. Vyviala a následně po akci A. Hubeňáka v pohodě neméně hrající M. Vicher zvýšil už na 2:0. O chvíli později však přišlo určité sebeuspokojení a rázem to bylo 2:1. Tlapičkovský útlum pokračoval nadále a v 11. min. již bylo srovnáno. Ve stejné minutě se sice poprvé do střelecké tabulky po skrumáži v obraně soupeře zapsal (do té doby neproduktivní) R. Štefek, jenže novojičínští stačili do poločasu opět vyrovnat. V úvodní desetiminutovce druhého poločasu byl k vidění herně vyrovnaný futsal s mnoha příležitostma na obou stranách. Soupeř vycítil šanci, jenže v pravý čas se probudil další „hukvaldský“ ostrostřelec J. Rumel a ve 12. min. měly Tlapičky opět náskok jednoho gólu. Top Dogs se však nevzdával a nebýt několika skvělých zákroků našeho gólmana J. Otoupalíka, zřejmě by toto vedení netrvalo dlouho. Hanysovo umění bylo k vidění zejména ve chvíli, kdy byl po druhé ŽK vyloučen F. Korneta a gól v naší síti visel doslova ve vzduchu. Konečnou výsledkovou podobu naštěstí stanovil opět J. Rumel, když v poslední minutě utkání snaživého a trvale zle dotírajícího soupeře dorazil do kolen svým druhým gólem v zápase.

Góly: J. Rumel - 2, M. Vicher, R. Štefek, T. Černík
ŽK: T. Černík, D. Hubeňák, F. Korneta, M. Vicher
ČK: F. Korneta

3. zápas

Růžové Tlapičky – Globtec Ostrava

5:0 (kont.)

K poslednímu sobotnímu utkání marodkou a vykartováním zdecimovaný soupeř k utkání nenastoupil a tak utkání bylo kontumováno výsledkem 5:0 ve prospěch Tlapiček.Góly: