NE 23. 1. 2011 SH SAREZA Ostrava

1. zápas

Růžové Tlapičky – Dravci Dolní Benešov

6:1 (0:1)

Celý první poločas prvního nedělního odpoledního utkání se nesl ve stínu čeladenské můry a zdaleka to nebyly ty staré dobré Tlapičky, které s lehkostí sobě vlastní porážejí jednoho soupeře za druhým. První desetiminutovka byla zcela vyrovnaná s minimem šancí na obou stranách. Až druhá desetiminutovka přinesla přece jenom více vzruchu a větší aktivita byla přece jen viditelnější na straně Tlapiček. Jenže v probíhající 18. min. utkání po dlouhém výhozu brankáře chyboval v obranné činnosti nedůrazný A. Hubeňák a soupeř šel do poločasového jednobrankového vedení. Začátek druhé půle byl opět ve znamení naší mírné převahy a ve 24. min. již bylo srovnáno, když důrazný J. Rumel vybojoval v brankovém území míč a pro posilu z béčka T. Černíka nebyl žádný problém doklepnout jej do sítě. O dvě minuty později se paradoxně celá situace opakovala znovu a po dorážce T. Černíka to bylo rázem 2:1 v náš prospěch. O další dvě minuty později to byl pro změnu D. Hubeňák, který po nezištné přihrávce R. Štefka a vyšachování obrany soupeře zvýšil vedení už o dvě branky. V této části hry již byla stále zřetelnější převaha na straně Tlapiček a po dalším přečíslení soupeře a přihrávce „navrátilce“ R. Štefka se poprvé prosadil také M. Košica. Ve 28. min. se poprvé do střelecké tabulky zapsal rovněž A. Hubeňák, když zavěsil po hezké individuální akci M. Vichra. Poslední gól byl k vidění v závěru zápasu, kdy po další nezištné přihrávce F. Kornety konečně protrhl střeleckou smůlu R. Štefek.

Góly: T. Černík - 2 , A. Hubeňák, D. Hubeňák, M. Košica, R. Štefek
ŽK: T. Černík
ČK: 0

2. zápas

Růžové Tlapičky – Shooters Bolatice

5:2 (2:1)

Herní aktivita z prvního utkání se přenesla i do úvodu druhého nedělního zápasu, proti relativné těžšímu soupeři. V 8. min. byla k vidění první zajímavá situace, kdy se střelecky probudil také J. Rumel a po přihrávce R. Štefka zavěsil z téměř nemožného úhlu. Převaha byla nadále na naší straně, ovšem kromě nastřelené boční tyče T. Černíka vyšla naprázdno. Až v 17. min. byl k vidění tradičně milimetrově přesný dlouhý výhoz našeho gólmana a po super zpracování R. Štefek zvýšil na 2:0. Závěr první půle však přinesl určitý útlum, soupeř začal zlobit a vyústěním toho byl první gól v naší síti. Hned v první minutě druhého poločasu po předcházejícím „autu“ J. Rumla však F. Korneta nepřipustil žádný zvrat v utkání a Tlapičky šly znovu do dvougólového vedení. A když o tři minuty později po krásné individuální akci sám proti brankáři R. Štefek vstřelil svůj druhý gól v tomto utkání, bylo o výsledku zápasu rozhodnuto. V 29. min. po přihrávce F. Kornety navýšil rozdíl skóre J. Rumel dokonce už o čtyři branky. O dvě minuty později sice soupeř snížil na 5:2, ale jelikož zbývajících posledních devět minut se neslo ve znamení ospalého futsalu na obou stranách, na výsledku se již nic nezměnilo.

Góly: R. Štefek - 2, J. Rumel - 2, F. Korneta
ŽK: A. Hubeňák, T. Černík
ČK: 0

3. zápas

Růžové Tlapičky – Beach Boys Odry

8:0 (3:0)

V nastoupeném útočném trendu pokračovaly Tlapičky i v posledním nedělním utkání proti soupeři ze spodních pater tabulky KP. První branka však na sebe nechala čekat až do 9. minuty, kdy A. Hubeňák prostřelil ze střední vzdálenosti co se dalo a bylo to 1:0. O minutu později obdobně střílel M. Vicher a jeho projektil prosvištěl mezi gólmanovy nohy podruhé. A do poločasu to byl znovu aktivně hrající M. Vicher, po jehož další pumelenici šly Tlapičky do šaten z tříbrankovým vedením. I ve druhém poločase byl k vidění (konečně!) ze strany růžověčerných barev okulahodící futsal s množstvím zajímaných kombinačních akcí a navrátívšíse chutí do hry. Ve 22. min. J. Rumel „dorazil“ míč do sítě soupeře po sólu M. Košicy a poté v rozmezí 27. a 28. min. padly další dvě branky, jejíž autory byli R. Štefek (po trestném kopu M. Vichra) a A. Hubeňák (prudká přízemní střela ze střední vzdálenosti). V poklidu hrající Tlapičky tak utkání dovedly bez větších problémů do vítězného konce a Odrám na jejich cestu domů přidaly další dva kousky, jejichž autory byli A. Hubeňák (levačkou další „housle“ brankáři) a R.Štefek, který svým pátým zásahem se stal nejlepším hukvaldským střelcem nedělního turnaje.Góly: A. Hubeňák - 3, R. Štefek - 2, M. Vicher - 2, J. Rumel