čtvrtek 10:00

3. kolo poháru ČMFS, sezóna 2010/2011

Růžové Tlapičky Hukvaldy – Slavie Havířov

13:9 (4:2)

Třetí kolo poháru ČMFS ve futsalu svedlo v kopřivnické hale E. Zátopka proti sobě týmy z krajského přeboru a 2. ligy východ. Utkání probíhalo v přátelském duchu a zejména na druholigových slávistech bylo vidět, že utkání přijeli odehrát jen z povinnosti. Obě družstva nastoupila k utkání ve značně okleštěných sestavách, ale hrstka přítomných diváků byla přesto očividně spokojena zejména s množstvím brankových příležitostí a vstřelenými góly. Soupeř šel v úvodu utkání sice do vedení, ale góly postupně začaly padat do jeho sítě. Po celé utkání pak Tlapičky udržovaly bezpečný gólový náskok, který se ustálil na konečných 12:9 v jejich prospěch. Toto vítězství znamená zároveň postup do čtvrtfinále krajské části poháru ČMFS, kde soupeřem bude další druholigový tým, tentokrát (pro Tlapičky rozhodně atraktivní) „sousední“ KOMAX Kunčice p/O.

Góly: J. Rumel – 5, T. Černík – 3, A. Hubeňák – 2, D. Hubeňák, M. Střižík, M. Vyvial

KP futsalu - 10. turnaj, sezóna 2010(2011

NE 6. 3. 2011 SH Varenská Ostrava

1. zápas

Růžové Tlapičky – K1 Jeseník

1:1 (1:0)

K prvnímu nedělnímu utkání posledního turnaje sezóny 2010/2011 proti sobě nastoupily družstva z opačných pólů tabulky KP. Zatímco soupeř živil jakous-takous naději na záchranu v soutěži, od hráčů v černorůžových barvách (majících zajištěnou druhou příčku v tabulce) se nedal očekávat bůhvíjaký výkon. A úvodní desetiminutovka, ve které hrozil spíše náš soupeř, tuto domněnku jenom potvrzovala. Až ve druhé části prvního poločasu se přece jen zdálo, že se blýská na lepší časy, když ve 12. min. R. Štefek vstřelil svůj dvaatřicátý gól v soutěži a teoreticky mohl ještě pomýšlet na titul krále střelců moravskoslezského přeboru. Tlapičky i nadále udávaly tón hry, ale když se nepromění ani takové šance jako měl opakovaně A. Hubeňák, těžko lze pomýšlet na nějaké výraznější vítězství. A ve druhém poločasu to byli borci z Jeseníku, kteří nezahodili flintu do žita a několikrát prověřili již tradičné spolehlivého gólmana J. Otoupalíka. Prvním výrazným varováním byla situace kolem 24. min., kdy se po trestném kopu následně zakymácela branková konstrukce Otoupalíkovy svatyně. A když se nepodařilo proměnit ani jednu z několika málo slibných šancí, tak ve 33. min. již bylo srovnáno. V poněkud zbytečně nervózním závěru další branka nepadla a tak se obě družstva rozešla po nic neřešící remíze smírně s jednobodovým ziskem.

Góly: R. Štefek
ŽK: D. Hubeňák
ČK: 0

2. zápas

Růžové Tlapičky – SVP Tsunami Příbor

9:5 (7:2)

Druhým nedělním soupeřem byl v KP již zachráněný „příborský soused“, kterému jsme chtěli oplatit porážku z prvního vzájemného utkání. Po několika úvodních nepřesnostech jsme však již ve 4. min. prohrávali 0:1. O minutu později se naštěstí probudil sváteční střelec P. Grufík a srovnal skóre, jenže o pár minut později jsme prohrávali znovu. Situace se opakovala v náš prospěch a ihned po středovém rozehrání díky R. Štefkovi bylo opět srovnáno. Druhá desetiminutovka první půle pak byla plně v naší režii a soupeři jsme nasázeli dalších pět gólů a o výsledku byla prakticky rozhodnuto. Úspěšnými střelci byli dvakrát A. Hubeňák, J. Rumel a jednou zavěsil F. Korneta. Druhý poločas už tak „atraktivní“ rozhodně nebyl a k vidění byl celkem bezstarostný futsal, kdy útočná hra převyšovalo nad obrannými povinnostmi a tak se hra přelévala z jedné strany na druhou. Po gólu soupeře to byl znovu P. Grufík, který ve 24. min. svým druhým gólem v utkání překonal své střelecké maximum. O minutu později se rovněž podruhé v tomto utkání prosadil F. Korneta a soupeři zasadil již devátý fík. Kýženého desátého zásahu se však Tlapičky nedočkaly, naopak SVP Příbor dvěma zásahy upravil na relativně přijatelný (pro něho) čtyřgólový brankový rozdíl.

Góly: A. Hubeňák - 2, J. Rumel - 2, F. Korneta - 2, P. Grufík - 2, R. Štefek
ŽK: M. Košica
ČK: 0

3. zápas

Růžové Tlapičky – Fugy Krnov

0:5 (0:0)

K poslednímu nedělnímu odpolednímu utkání jsme nastoupili proti týmu, se kterým jsme v prvním vzájemném utkání v čeladenské SH ostudně prohráli 1:8 a který před tímto utkáním ještě neměl jistou účast v příštím ročníku krajského přeboru. Celý první poločas se vyznačoval oku nepříliš lahodící podíváné a vyložených gólových příležitostí bylo na obou stranách opravdu jako šafránu. I úvod druhého poločasu nepřinesl v podstatě nic nového a až v poslední desetiminutovce se začalo něco dít. Bohužel hlavními aktéry byli hráči v černorůžových barvách, kteří zřejmě nad tímto soupeřem nechtějí zvítězit, ba naopak hrstku věrných tlapičkovských fanoušků a fanynek chtěli zbytečně podráždit. Ve 30. min. vše zahájil D. Hubeňák a po jeho kiksu šel soupeř poprvé do vedení. V pravidelných dvouminutových časových intervalech outsider z Krnova přidal další 3 branky a dvě minuty před koncem vše završil dalším kiksem tentokrát A. Hubeňák a tak po čtyřiceti odehraných minutách svítilo na ukazateli trapné (pro Tlapičky) konečné skóre 0:5.

4:5 (2:1)

K prvnímu nedělnímu odpolednímu utkání jsme nastoupili proti soupeři figurujícímu v popředí tabulky KP, navíc dostatečně motivovanému naším největším sokem (Slavií Ostrava) k sehrání co nejlepšího výsledku. Po vyrovnaném začátku jsme to byli my, kteří jsem šli díky M. Vyvialovi v 8. min. utkání do jednobrankového vedení. Soupeř se však brzy oklepal a prvním varováním byla nastřelená tyč Otoupalíkovy svatyně. Ve 14. min. již bylo srovnáno po jednoznačném přečíslení a vyšachování celé na place přítomné hukvaldské čtveřice. Do přestávky se přece jen ještě jednou radovaly černorůžové Tlapičky, když po individuální akci F. Kornety zavěsil M. Košica. Začátek druhé půle se podobal té první s tím rozdílem, že soupeř začínal čím dál tím víc zlobit a s nemalým přispěním jednoho ze sudích začalo přibývat faulů na naší straně. Po dalším z nich a následném trestném kopu bylo ve 27. min. opět srovnáno. O tři minuty později sice za vydatného nechtěného přispění soupeře M. Vicher opět strhl vedení na stranu Tlapiček, ale za další tři minuty bylo potřetí v tomto zápase srovnáno. A aby toho nebylo málo, necelé tři minuty před koncem šel soupeř poprvé v tomto utkání do vedení. M. Vicher stačil sice vzápětí ještě jednou srovnat skóre, ale v úporné snaze o vstřelení vítězného gólu se nakonec radoval náš ostravský soupeř a gólem v posledních sekundách zápasu získal pro něj poněkud překvapivě plný bodový zisk.

Góly: M. Vicher - 2, M. Vyvial, M. Košica
ŽK: T. Černík, D. Hubeňák
ČK: 0

2. zápas

Růžové Tlapičky – Rapid Frýdek-Místek

6:0 (2:0)

Druhým nedělním soupeřem byl frýdecko-místecký Rapid hrající rovněž v poklidu a vyšších patrech tabulky KP. Zápas probíhal za stálé mírné převahy našeho družstva a v 7. min. se poprvé do střelecké tabulky zapsal R. Štefek. O něco později přišel přece jen částečný útlum a několik nebezpečných akcí soupeře. Uklidnění do našich řad přinesla až druhá branka, když v 15. min. utkání po ose O. Vicher - J. Rumel skluzem dotlačil míč do sítě další z dynastie Vichrů – Michal. I ve druhém poločase byl k vidění zpočátku celkem nezáživný futsal (míněno bez většího vzrušení) a až postupně začaly padat další branky do sítě borců z F-M. Ve 23. min. po přihrávce M. Košicy zavěsil R. Štefek, v 28. min. M. Vyvial a ve 35. min. už na rozdíl pěti branek upravil po individuální akci opět R. Štefek. V závěru utkání pečetil až příliš krutou prohru soupeře M. Košica.

Góly: R. Štefek - 3, M. Vyvial, M. Vicher, M. Košica
ŽK: M. Vicher
ČK: 0

3. zápas

Růžové Tlapičky – Roub Vítkovice

0:3 (0:0)

V posledním nedělním odpoledním utkání proti nám nastoupil další z týmů z popředí tabulky KP. A tento soupeř (zřejmě opět někým a něčím motivován) s řadou nažhavených mladíků v sestavě začal hned od začátku zostra a tak bylo zřejmé, že Tlapičky nečeká nic lehkého. V průběhu 1. poločasu si obě družstva moc gólových příležitostí nevypracovala a tak se „do šaten“ odcházelo bez gólů. I ve druhém poločase byla k vidění sice určitá snaha ze strany favorizovaných Tlapiček, ale soupeř hrál jako o život a celkem v poklidu odrážel hukvaldské nájezdy (pokud vůbec nějaké byly). A když to nešlo na straně jedné, tak to šlo na straně druhé. Ve 25. min. šel soupeř nejen do jednobrankového, ale o něco málo později dokonce do dvoubrankového vedení. Na straně Tlapiček zavládla určitá nervozita a po následném oplácení šel ve 30. min. předčasně pod sprchy kapitán hukvaldské družiny M. Košica. Soupeř přesilovku nevyužil a tak posledních cca 7 min. jsme vsadili vše na jednu kartu a hrou „bez brankáře“ se snažili pokusit o nemožné. Zázrak se však nekonal a když Roub z Vítkovic zasunul míč do sítě ještě potřetí, bylo o vítězi utkání (a tím zřejmě i o vítězi letošního ročníku krajského přeboru) definitivně rozhodnuto.

1:2 (0:2)

K prvnímu sobotnímu utkání proti sobě nastoupily první dva suverénně kralující týmy, o jejichž pořadí v dosavadní tabulce krajského přeboru rozhodovalo při bodové rovnosti pouze skóre. Dal se očekávat takticky boj, kde obranná činnost bude mít přednost před bezhlavým útočením. A průběh utkání dal této domněnce za pravdu. Bohužel běžela 3. min. utkání a po nedůrazném obranném pokrytí dvojice A. Hubeňák - F. Korneta to byl náš největší sok z Ostravy, který šel do jednobrankového vedení. Objektivně řečeno, Tlapičky měly v dalším průběhu 1. poločasu sice mírně navrch, ovšem byl to opět náš velký rival, který v 8. min. po ztrátě míče R. Štefkem v útočné fázi, z rychlého protiútoku tři proti jednomu „utekl“ již o dvě branky. Očividně spokojení slávisté hráli bez větších potíží svoji propracovanou defenzívu a v poklidu si ohlídali své poločasové vedení. Začátek druhé půle byl opět (alespoň co se týče územní převahy) v režii Tlapiček, ba co víc, postupem času začaly přibývat i gólové příležitosti. Jenže… ve 24. min. se ocitl v obrovské šanci R. Štefek a gólman soupeře zřejmě doteď neví, jak míč vyrazil a o malou chvilku později A. Hubeňák pálil pouze do tyče. Ve 29. minutě se řítil sám na opuštěného gólmana M. Vyvial a po jeho následném „skosení“ jsme hráli v početní převaze. A když se stále nedařilo soupeře něčím přelstít, byl to M. Vicher, který ještě v přečíslení prudkou přízemní střelou ze střední vzdálenosti dal Tlapičkám přece jen jakous-takous naději. Poslední desetiminutovka by se dala charakterizovat jako trvalé dobývání ostravské valu (i když soupeř taky občas zvedl hlavu), jenže ani další super šance R. Štefka ve 33. min. a závěrečná hra bez brankáře (kdy se už přece jen zdálo, že to tam musí spadnout) nepřinesly alespoň kýženou remízu.

Góly: M. Vicher
ŽK: T. Černík, M. Vicher
ČK: 0

2. zápas

Růžové Tlapičky – Top Dogs Nový Jičín

5:3 (3:3)

Toto druhé utkání bylo sehráno zároveň jako součást Poháru KF ČMFS proti soupeři, s nímž nemáme zrovna příznivou bilanci. Tentokrát jsme začali v útočném trendu z prvního sobotního utkání a za necelých šest minut jsme vedli dvoubrankovým rozdílem. Nejdříve to byl T. Černík, který zavěsil po individuální akci agilního M. Vyviala a následně po akci A. Hubeňáka v pohodě neméně hrající M. Vicher zvýšil už na 2:0. O chvíli později však přišlo určité sebeuspokojení a rázem to bylo 2:1. Tlapičkovský útlum pokračoval nadále a v 11. min. již bylo srovnáno. Ve stejné minutě se sice poprvé do střelecké tabulky po skrumáži v obraně soupeře zapsal (do té doby neproduktivní) R. Štefek, jenže novojičínští stačili do poločasu opět vyrovnat. V úvodní desetiminutovce druhého poločasu byl k vidění herně vyrovnaný futsal s mnoha příležitostma na obou stranách. Soupeř vycítil šanci, jenže v pravý čas se probudil další „hukvaldský“ ostrostřelec J. Rumel a ve 12. min. měly Tlapičky opět náskok jednoho gólu. Top Dogs se však nevzdával a nebýt několika skvělých zákroků našeho gólmana J. Otoupalíka, zřejmě by toto vedení netrvalo dlouho. Hanysovo umění bylo k vidění zejména ve chvíli, kdy byl po druhé ŽK vyloučen F. Korneta a gól v naší síti visel doslova ve vzduchu. Konečnou výsledkovou podobu naštěstí stanovil opět J. Rumel, když v poslední minutě utkání snaživého a trvale zle dotírajícího soupeře dorazil do kolen svým druhým gólem v zápase.

Góly: J. Rumel - 2, M. Vicher, R. Štefek, T. Černík
ŽK: T. Černík, D. Hubeňák, F. Korneta, M. Vicher
ČK: F. Korneta

3. zápas

Růžové Tlapičky – Globtec Ostrava

5:0 (kont.)

K poslednímu sobotnímu utkání marodkou a vykartováním zdecimovaný soupeř k utkání nenastoupil a tak utkání bylo kontumováno výsledkem 5:0 ve prospěch Tlapiček.Góly:

6:1 (0:1)

Celý první poločas prvního nedělního odpoledního utkání se nesl ve stínu čeladenské můry a zdaleka to nebyly ty staré dobré Tlapičky, které s lehkostí sobě vlastní porážejí jednoho soupeře za druhým. První desetiminutovka byla zcela vyrovnaná s minimem šancí na obou stranách. Až druhá desetiminutovka přinesla přece jenom více vzruchu a větší aktivita byla přece jen viditelnější na straně Tlapiček. Jenže v probíhající 18. min. utkání po dlouhém výhozu brankáře chyboval v obranné činnosti nedůrazný A. Hubeňák a soupeř šel do poločasového jednobrankového vedení. Začátek druhé půle byl opět ve znamení naší mírné převahy a ve 24. min. již bylo srovnáno, když důrazný J. Rumel vybojoval v brankovém území míč a pro posilu z béčka T. Černíka nebyl žádný problém doklepnout jej do sítě. O dvě minuty později se paradoxně celá situace opakovala znovu a po dorážce T. Černíka to bylo rázem 2:1 v náš prospěch. O další dvě minuty později to byl pro změnu D. Hubeňák, který po nezištné přihrávce R. Štefka a vyšachování obrany soupeře zvýšil vedení už o dvě branky. V této části hry již byla stále zřetelnější převaha na straně Tlapiček a po dalším přečíslení soupeře a přihrávce „navrátilce“ R. Štefka se poprvé prosadil také M. Košica. Ve 28. min. se poprvé do střelecké tabulky zapsal rovněž A. Hubeňák, když zavěsil po hezké individuální akci M. Vichra. Poslední gól byl k vidění v závěru zápasu, kdy po další nezištné přihrávce F. Kornety konečně protrhl střeleckou smůlu R. Štefek.

Góly: T. Černík - 2 , A. Hubeňák, D. Hubeňák, M. Košica, R. Štefek
ŽK: T. Černík
ČK: 0

2. zápas

Růžové Tlapičky – Shooters Bolatice

5:2 (2:1)

Herní aktivita z prvního utkání se přenesla i do úvodu druhého nedělního zápasu, proti relativné těžšímu soupeři. V 8. min. byla k vidění první zajímavá situace, kdy se střelecky probudil také J. Rumel a po přihrávce R. Štefka zavěsil z téměř nemožného úhlu. Převaha byla nadále na naší straně, ovšem kromě nastřelené boční tyče T. Černíka vyšla naprázdno. Až v 17. min. byl k vidění tradičně milimetrově přesný dlouhý výhoz našeho gólmana a po super zpracování R. Štefek zvýšil na 2:0. Závěr první půle však přinesl určitý útlum, soupeř začal zlobit a vyústěním toho byl první gól v naší síti. Hned v první minutě druhého poločasu po předcházejícím „autu“ J. Rumla však F. Korneta nepřipustil žádný zvrat v utkání a Tlapičky šly znovu do dvougólového vedení. A když o tři minuty později po krásné individuální akci sám proti brankáři R. Štefek vstřelil svůj druhý gól v tomto utkání, bylo o výsledku zápasu rozhodnuto. V 29. min. po přihrávce F. Kornety navýšil rozdíl skóre J. Rumel dokonce už o čtyři branky. O dvě minuty později sice soupeř snížil na 5:2, ale jelikož zbývajících posledních devět minut se neslo ve znamení ospalého futsalu na obou stranách, na výsledku se již nic nezměnilo.

Góly: R. Štefek - 2, J. Rumel - 2, F. Korneta
ŽK: A. Hubeňák, T. Černík
ČK: 0

3. zápas

Růžové Tlapičky – Beach Boys Odry

8:0 (3:0)

V nastoupeném útočném trendu pokračovaly Tlapičky i v posledním nedělním utkání proti soupeři ze spodních pater tabulky KP. První branka však na sebe nechala čekat až do 9. minuty, kdy A. Hubeňák prostřelil ze střední vzdálenosti co se dalo a bylo to 1:0. O minutu později obdobně střílel M. Vicher a jeho projektil prosvištěl mezi gólmanovy nohy podruhé. A do poločasu to byl znovu aktivně hrající M. Vicher, po jehož další pumelenici šly Tlapičky do šaten z tříbrankovým vedením. I ve druhém poločase byl k vidění (konečně!) ze strany růžověčerných barev okulahodící futsal s množstvím zajímaných kombinačních akcí a navrátívšíse chutí do hry. Ve 22. min. J. Rumel „dorazil“ míč do sítě soupeře po sólu M. Košicy a poté v rozmezí 27. a 28. min. padly další dvě branky, jejíž autory byli R. Štefek (po trestném kopu M. Vichra) a A. Hubeňák (prudká přízemní střela ze střední vzdálenosti). V poklidu hrající Tlapičky tak utkání dovedly bez větších problémů do vítězného konce a Odrám na jejich cestu domů přidaly další dva kousky, jejichž autory byli A. Hubeňák (levačkou další „housle“ brankáři) a R.Štefek, který svým pátým zásahem se stal nejlepším hukvaldským střelcem nedělního turnaje.Góly: A. Hubeňák - 3, R. Štefek - 2, M. Vicher - 2, J. Rumel

5:2 (1:1)

K úvodnímu utkání pošmourného (nejen co se týká počasí) sobotního dopoledne jsme nastoupili poprvé v nové sportovní hale v Čeladné proti (ve středu tabulky se pohybujícímu) nováčkovi soutěže družstvu K1 Jeseník. A jakoby nepříliš optimistické venkovní počasí se přeneslo do útrob a hlavně do mysli vedoucího mužstva tabulky KP, pro které měly být všechny tři sobotní zápasy povinnou bodovou záležitostí. Jenže hned úvodní minuty zápasu naznačily, že dneska to zřejmě asi jen tak lehce nepůjde…. V 6. min. M. Vicher jen za cenu faulu zabránil soupeři slibně se vyvíjející akci a tak bylo zřejmé, že po udělení jemu 4 ŽK bude následovat stop v dalším zápase. Nicméně o tři minuty později (po nádherném výhozu brankáře) M. Vicher zřejmě nedeprimován touto skutečností zpracoval míč a s přehledem jemu vlastním poprvé rozvlnil síť soupeře. Bohužel o dvě minuty později bylo srovnáno a to v době, kdy borci z Jeseníku převzali iniciativu a vůbec nepůsobili nějakým zakřiknutým dojmem. Začátek druhé půle byl přece jen ze strany Tlapiček o poznání lepší a tak po rychlém brejku ve 24. min. zvyšuje A. Hubeňák na 2:1.Tento gól kluky zřejmě nabudil a o minutu později J. Rumel zvyšuje už na 3:1. Jenže soupeř nehodil flintu do žita a o další dvě minuty to bylo opět pouze jednogólové vedení. Dvougólový náskok se vrátil zpět po další samostatné akci agilního M. Vichera – 4:2. A aby toho nebylo málo, ve 33. min. navyšuje po super akci a zakončení M. Vyvial vedení na 5:2. Do konce zápasu byla poté k vidění mimo další ŽK (P. Grufík) netrefená prázdná klec M. Vichera a tak v průměrném zápase a po spolehlivém výkonu gólmana to nakonec byly tři (i když ne lehce) vydobyté body.

Góly: M. Vicher - 2 , A. Hubeňák, J. Rumel, M. Vyvial
ŽK: M. Vicher, P. Grufík
ČK: 0

2. zápas

3:4 (1:1)

Proti staronovému účastníkovi krajského přeboru jsme začali iniciativně a ve 3. min. po akci M. Vyviala to byl F. Korneta, který otevřel skóre utkání. I poté byla mírná převaha na naší straně, ovšem proti zformované a takticky dobře připravené obranné čtveřici se těžce hledala nějaká schůdná cestička k jejímu proniknutí. A tak když to nešlo ze strany Tlapiček, byli to naši sousedé z Příbora, kdo po špatném střídání v 17. min. srovnali poločasové skóre na 1:1. Hned v úvodu druhé půle po výhozu brankáře a následném samostatné průniku M. Vyvial poslal Tlapičky do jednobrankového vedení. O minutu později ovšem bylo opět srovnáno, a aby toho nebylo málo, v rozmezí 26. až 28. minuty přišly první ničivé mořské vlny a rázem jsme prohrávali o dvě branky. Ve 30. min. svitla jiskřička naděje, když Tsunami byl vyloučen po hrubém faulu na M. Košicu jeden z jejich hráčů a o pár desítek vteřin později M. Vyvial po střele ze střední vzdálenosti přece jen oživil naděje růžověčerných Tlapiček. Marné bylo následné dobývání příborské valu, jako o život hrající soupeř nesmírnou obětavostí a s nezbytným kouskem štěstí nakonec získal pro něho nečekané 3 body.

Góly: M. Vyvial - 2, F. Korneta
ŽK: D. Hubeňák, F. Korneta
ČK: 0

3. zápas

1:8 (0:2)

Úvod posledního sobotního zápasu (proti poslednímu mužstvu tabulky KP) vyšel lépe soupeři, který nejprve ve 3. min. nastřelil tyč a o minutu později se už radoval z vedení 1:0. V 7. min. sice M. Vyvial nastřelil rovněž tyč, jenže z následného protiútoku to už bylo 0:2. Až do konce 1. poločasu byla ze strany Tlapiček k vidění sice mírná snaha, ale zejména to byla neuvěřitelná křeč a trápení se sebou samými. Když ve 3. min. druhého poločasu vystřelil z půlky hřiště F. Korneta na bránu a díky clonivšímu J. Rumlovi míč doplachtil až do sítě zkoprnělého brankáře, zdálo se, že „terazky to prijde“. Jenže přišlo to, co nečekal ani ten největší pesimista. Jestliže v předcházejícím utkání s Příborem přišlo ve druhém poločase celkem očekávané (alespoň co do názvu) Tsunami, tentokrát zemětřesení udeřilo na Tlapičky znovu a s mnohem větší intenzitou. Důsledkem toho byl absolutní zmatek a chaos ve vlastních řadách a absence jakéhokoliv alespoň náznaku vymyslet a zrealizovat něco kloudného. A tak neutěšeně stoupal počet míčů v naší síti, který se zastavil až na konečných 8!!!zásazích v Otoupalíkově svatyni. Jediným pozitivním zjištěním je snad poznatek a skutečnost, že horší už to nemůže být…….

4:1 (1:1)

K prvnímu utkání nedělního dopoledne v kopřivnické SH jsme nastoupili s cílem (jak jinak) naplno bodovat. A hned od úvodního hvizdu rozhodčích jsme převzali otěže do svých rukou a měli mírně navrch. Jenže přišla 10. min. utkání a po výhozu soupeřova brankáře se ocitl z ničeho nic sám před Otoupalíkem jeden z jeho borců a rázem jsme prohrávali o jeden gól. Vedení soupeře naštěstí netrvalo příliš dlouho a o tři minuty později přízemní střelou k tyči srovnal skóre M. Vicher. Do konce první půle byl k vidění snad ještě jeden zajímavější moment, kdy A. Hubeňák nastřelil tyč soupeřovy svatyně. Začátek druhé půle vyšel lépe Tlapičkám a nebyl to nikdo jiný než lídr tabulky střelců KP R. Štefek a po jeho samostatné akci se vedení přehouplo na naší stranu. Důležitý moment nastal na přelomu druhého poločasu, kdy po druhé žluté kartě byl vyloučen A. Hubeňák. Naštěstí Fifejdy tuto svoji výhodu nevyužily a tak jim nezbylo nic jiného, než začít riskovat při hře „bez brankáře“. V 18. min. ještě J. Rumel trefil pouze spojnici břevna a tyče, ale o minutu později to byl v neděli výborně hrající M. Vicher a do odkryté brány zavěsil potřetí. Soupeř hrál vabank a toho stačil ještě využít D. Hubeňák a v téže minutě stanovil konečné skóre (i když nad očekávání těžce vydobyté ) 4:1 v náš prospěch.

Góly: M. Vicher - 2 , R. Štefek -1, D. Hubeňák
ŽK: A. Hubeňák, P. Grufík
ČK: A. Hubeňák

2. zápas

Růžové Tlapičky – Sákrovec Stará Ves

7:2 (5:1)

Druhý nedělní soupeř Tlapičkám moc nesedí a v dosavadních utkáních s ním to byly vždy těžce vydobyté body (a to ne všechny). Tentokrát to však byl úplně jiný zápas a soupeř s nepříliš rozsáhlým kádrem hráčů nekladl (zejména v prvním poločase) příliš velký odpor. O tom svědčí skutečnost, že na ukazateli skóre běžela 12. minuta a stav byl již 5:0 v náš prospěch. Úspěšnými střelci byli R. Štefek, F. Korneta, J. Rumel (po famózním výhozu brankáře hlavičkoval !!! neméně skvěle do prázdné brány – snad nejhezčí akce dne), a po individuálních akcích opět R. Štefek a M. Košica. Po tomto uragánu přišel zcela pochopitelný útlum a soupeř v 15. min. snížil pro něj hrozivě vyhlížející skóre. Druhý poločas pokračoval v poklidném až ospalém tempu, ze kterého nevyvedl z míry ani druhý gól Sákrovce v naší síti. Sice jsme měli míč déle v držení na svých futsalkách, ovšem produktivita byla tatam a gólový prach byl zřejmě vystřílen v prvním poločase. Až 5 minut před koncem zápasu se přece jen střelecký potenciál vrátil na stranu Tlapiček a po individuálním průniku F. Kornety to byl R. Štefek, který v tomto utkání zavěsil již potřetí. Bezradný soupeř zkoušel vše možné i nemožné a výsledkem toho byl sedmý gól v jeho síti, kdy si dezorientovaný obránce připsal výstavní zásah do vlastní brány (gól byl „přisouzen“ atakujícímu R. Štefkovi)

Góly: R. Štefek - 4, J. Rumel, F. Korneta, M. Košica
ŽK: 0
ČK: 0

3. zápas

Růžové Tlapičky – FC VZS Ostrava

5:3 (3:1)

K poslednímu utkání jsme nastupovali proti relativně nejslabšímu družstvu (dle aktuální tabulky KP) nedělního turnaje. Že se bude jednat o jednoduchou záležitost ovšem průběh zápasu vůbec nepotvrdil. Úvodní pětiminutovka první půle byla sice v naší režii, ovšem ve druhé to byl nenápadný soupeř z Ostravy, který převzal otěže do svých rukou. Ve 13. min po trestném kopu a následném odstřelování soupeřovy svatyně to byl přece jen J. Rumel, který poslal Tlapičky do vedení. Zanedlouho však bylo srovnáno, když soupeř využil standardní situaci tentokrát ve svůj prospěch. V závěru prvého poločasu se přece jen začalo blýskat na lepší časy a zásluhou F. Kornety a R. Štefka jsme šli do šaten s dvoubrankovým vedením. V úvodu druhého poločasu byl k vidění parádní technický kousek M. Vichra, po jehož realizaci (a faulu na něj) vzplály emoce na obou stranách a vyústěním této strkanice bylo po jedné červené kartičce na obou stranách. Po další brance agilního M. Vichra se mohlo zdát, že zbytečně nervózní utkání bude dovedeno v poklidu do vítězného konce, ale po našich obranných chybách ostraváci snížili na rozdíl jednoho gólu a rázem bylo všechno jinak. Soupeř nepříjemné a zle kousal a odmítal se smířit s další porážkou od lídra tabulky. Jeho snaha byla definitivně pohřbena 2 min. před koncem zápasu, když J. Rumel vzal osud utkání do svých rukou a z půlky hřiště do odkryté klece stanovil konečné resume zápasu.Góly: J. Rumel - 2, R. Štefek, M. Vicher, F. Korneta