KP futsalu - 10. turnaj sezóna 2009/2010

SO 6. 3. 2010 SH SAREZA Ostrava

1. zápas

Růžové Tlapičky – Dreadlock Nový Jičín

2:0 (2:0)

K prvnímu utkání posledního turnaje KP sezóny 2009/10 jsme nastupovali proti soupeři, se kterým jsme se v minulosti utkávali v nižších soutěžích okresu F-M a NJ. V úvodní desetiminutovce stojí za zmínku pouze šance M. Košicy, která ovšem nenašla gólový efekt. Ve 14. min. po výhozu našeho brankáře J. Rumel ještě neskóroval, ovšem ve stejné minutě už byl úspěšný R. Štefek a poslal Tlapičky do jednobrankového vedení. V 17. min. po akci P. Grufíka to byl opět R. Štefek, který mířil přesně do protipohybu soupeřova brankáře a rázem to bylo 2:0.
Obraz první části druhého poločasu se v ničem podstatném nelišil od obrazu poločasu prvního. Kromě několika šancí na obou stranách je nutno zmínit gólovou tutovku M. Holuba, který k údivu všech přítomných minul prázdnou soupeřovu svatyni a zmátl tím i „lajnového“ rozhodčího, jenž viděl míč už v síti a signalizoval vstřelení branky. Až do konce utkání byly k vidění převážně šance na naší straně, ale ani renomovaní střelci Štefek, Košica a Korneta nebyli už úspěšní.

Góly: R. Štefek - 2
ŽK: P. Dětský
ČK: 0

2. zápas

Růžové Tlapičky – Sákrovec Stará Ves

6:2 (2:0)

K druhému utkání jsme nastupovali proti regionálnímu soupeři z Povodí Ondřejnice a rozhodně jsme mu chtěli oplatit smolnou porážku z prvního vzájemného utkání v bílovecké SH. Viditelně tento den „nabušený“ M. Košica ještě ve 3. min. zápasu po přihrávce O. Vichera neskóroval, ale v 9. min. A. Hubeňák propálil levačkou všechno, co mu stálo v cestě. I poté bylo vidět v našich řadách zejména agilního M. Košicu, který v 15. min. po předcházejících několika neproměněných šancích zavěsil tentokrát po samostatné akci podruhé. Hosté zahrozili nebezpečně pouze jednou, když 2 min. před koncem poločasu skončil míč na tyči Hejtmánkovy klece.
Úvod druhého poločasu vyšel opět lépe pro naše barvy a po akci P. Dětského zvýšil J. Rumel už na 3:0. V rozmezí dalších tří minut přidalo fryčovické duo Dětský-Rumel další dvě branky a skóre utěšeně narůstalo v náš prospěch. Soupeř přece jen po rohovém kopu snížil na 5:1 a když po druhé žluté kartě byl následně vyloučen „sobotní bouřlivák“ M. Košica, do naší sítě padl i gól druhý. To už ale běžela předposlední minuta utkání a v té poslední to byl ještě R. Štefek, který dal tomuto utkání konečnou brankovou podobu.

Góly: J. Rumel - 2, R. Štefek, M. Košica, A. Hubeňák, P. Dětský
ŽK: M. Košica, F. Korneta
ČK: M. Košica

3. zápas

Růžové Tlapičky – USK Slavia Ostrava

3:5 (1:3)

V posledním sobotním utkání jsme nastupovali proti soupeři, který dobře věděl, že jedině vítězstvím potvrdí dosavadní vedení v tabulce KP a tím i následně možný postup do vyšší soutěže. Naše pozice byla oproti soupeři mnohem příznivější, jelikož díky mobilnímu spojení jsme měli aktuální informace ze současně probíhajících zápasů „druhé skupiny“ v bílovecké SH. A ta informace napovídala, že ani případná porážka nemůže nic změnit na tom, že hned v premiérovém účinkování v krajském přeboru nemůžeme skončit hůře než na třetí-medailové pozici. A tomu taky odpovídal průběh zápasu - sotva se začalo a už jsme prohrávali 0:1. I poté Slávia Ostrava byla lepším týmem, vytvářela si více brankových příležitostí a nejméně ve dvou případech zazvonily tyče naší svatyně. V 11. min. po chybě D. Hubeňáka jsme už takové štěstí neměli a soupeř zvýšil na rozdíl dvou branek. V 16. min. sice F. Korneta snížil na 1:2, ovšem po hrubce P. Dětského Slávia šla opět do dvoubrankového vedení.
V úvodu 2. poločasu to byly opět Tlapičky, které díky trefě R. Štefka snížily na rozdíl jediného gólu. Slávia však v rozmezí 26. až 28. minuty ulítla na rozdíl dvou branek a když M. Holub zazdil další svoji tutovku, zkusili jsme od 30. min. hru „bez brankáře“. A byl to opět v tomto utkání produktivní F. Korneta, který po nádherné akci snížil na 3:5 v náš neprospěch. Slávia se povětšinu jen bránila a zjevně byla spokojena se svým náskokem, který se jí i přes naší stálou převahu podařil až do konce utkání udržet.

( 0:2 )

Třetí kolo poháru ČMFS ve futsalu svedlo v brušperské SH proti sobě dva týmy figurující v popředí tabulky soutěží, v nichž startují – naši borci okupují medailové pozice v krajském přeboru a jakubčovičtí jsou v popředí ještě o soutěž výše hrající divize. A začátek utkání jakoby naznačoval z naší strany určitý respekt k soupeři hrající vyšší soutěž. Běžela 3. minuta utkání a Jakubčovice šly z celkem nenápadné akce do vedení. Naši hráči působili trochu zakřiknutým dojmem a dá se říct, že v této fázi utkání tahali za kratší konec… V 6. min. po rychlém protiútoku se skóre měnilo podruhé a jakubčovičtí tak šli už do dvoubrankového vedení. Po této brance jsme se přece jen více osmělili, hra se vyrovnala, ovšem do nějaké vyložené brankové příležitosti se obě mužstva až do konce 1. poločasu téměř nedostala.
Ve druhém poločase nastal očividný obrat v utkání a jestliže brankář Jakubčovic neměl v první půli příliš práce, ve druhé si rozhodně na nedostatek příležitostí nemohl stěžovat. V několika slibných šancích se objevil zejména J. Rumel (ve 4. min. tyč, o minutu později stanul tváři tvář brankáři), ale skóre zůstávalo stále nezměněno. Soupeř z Jakubčovic si udržoval dvoubrankový náskok a bylo vidět, že nikam zvlášť nespěchá. Ve 14. min. po spolupráci s J. Rumlem orazítkoval tyč A. Hubeňák, ale soupeřova brána byla stále nedobytná. Šest minut před koncem řádné hrací doby (hráno 2x25 min. hrubého času) jsme po oddechovém čase vsadili na „hru bez brankáře“ a díky pohotovosti a důrazu F. Kornety se přece jen podařilo protrhnout střeleckou smůlu a snížit na rozdíl jediného gólu. Když 3 min. před koncem prokázal jako již mnohokrát svůj přehled a střelecký um J. Rumel, bylo skóre srovnáno a vypadalo to na možné prodloužení. Jenže soupeř se probudil z poločasového mikrospánku v pravou chvíli a ještě v téže minutě díky svému nejlepšímu střelci A. Michálkovi strhl vedení na stranu divizních Jakubčovic. Závěrečná snaha alespoň o vyrovnání se minula účinkem, i když po další nastřelené tyči jsme k tomu neměli vůbec daleko, a tak do dalších pohárových bojů postupuje tým Baracuda Jakubčovice.

( 0:2 )

V druhém kole poháru ČMFS ve futsalu nám los přidělil účastníka 2. třídy okresu Ostrava. Zápas se tentokrát uskutečnil v brušperské SH, která nám svými parametry vyhovuje mnohem lépe než např. minule nafukovací hala v Paskově. Utkání začalo opět v pozdních večerních hodinách v celkem vlažném tempu a byli to kupodivu hráči Hattricku Ostrava, kteří se častěji a celkem snadno dostávali do blízkosti našeho brankáře Hejtmánka, ovšem jak se později ukázalo, útočná síla zřejmě není jejich nejsilnější stránkou. V produktivitě jsme byli mnohem údernější a nejdříve to byl D. Hubeňák, který prudkou polovysokou střelou otevřel skóre utkání. O něco později to byl stejný hráč, který nastřelil pouze břevno v zápisu o utkání uvedených „domácích“. Obě strany si pak vytvořily několik slibných příležitostí, ovšem do konce 1. poločasu se ujala pouze jedna, na které měl lví podíl F. Korneta. Jeho důslednost a dravost slavila úspěch a po vzájemné kombinaci s M. Holubem poslal Tlapičky do dvoubrankového vedení.
Ve druhém poločase se přece jen začínala čím dál tím více projevovat lepší fyzická kondice účastníka krajského přeboru. Šance se přesto střídaly na obou stranách a bylo očividné, že na nějakou důslednou obranu se dneska zrovna nehraje. Gólů se několik málo přítomných diváků dočkalo až z „futsalky“ M. Vichra, který v rozmezí několika málo minut dvakrát téměř stejným způsobem rozvlnil síť soupeře, když na jeho prudké projektily ze vzdálenosti cca 10 metrů byl „domácí“ brankář očividně krátký. Poslední pátý hřebíček do ostravské rakve přidal ještě P. Dětský a stanovil tak konečný účet zápasu na 5:0 v náš prospěch, což znamená postup do dalšího kola soutěže, ve kterém narazíme na soupeře mnohem silnějšího kalibru než doposud.

Góly: M. Vicher - 2, F. Korneta, D. Hubeňák a P. Dětský po jedné
ŽK.: 0

1. kolo poháru ČMFS

Elpos Bulldogs Ostrava – Růžové Tlapičky Hukvaldy
5 : 9
(po prodloužení - v normální hrací době 5:5)

V prvním kole poháru ČMFS ve futsalu na sebe narazila družstva hrající dvě různé třídy soutěže – domácí atakují přední místa v okresním přeboru Ostrava a naši chalani pokukují po konečném medailovém umístění o jednu výše hrající krajské soutěži.

Ve chladné nafukovací paskovské hale, na nepříliš kvalitním povrchu, bez tří ostrostřelců (Košica, Štefek, Korneta) a navíc v pozdním večerním čase jsme sice hned v úvodu nastřelili tyč soupeře, ovšem poprvé se radovali domácí a v 11. min. šli do jednobrankového vedení. Průběh utkání byl vcelku vyrovnaný a až v 18. min. po chybě domácího hráče po autovém hodu bylo srovnáno – J. Rumel využil chyby soupeře, kličkou zmátl brankáře a bylo to 1:1. Do poločasu toho už mnoho k vidění nebylo, snad až na situaci po trestném kopu A. Hubeňáka, kdy následně M. Vicher orazítkoval pouze břevno.

Druhá půlka opět nezačalo pro nás příznivě, když po perfektním výhozu brankáře šli domácí znovu do jednobrankového vedení. Toto vedení však nemělo dlouhého trvání a po akci P. Dětského s J. Rumlem posledně jmenovaný srovnal na 2:2. Poprvé do vedení jsme šli v 10. min. druhého poločasu, kdy po krásné akci celé hrající čtyřky M. Vicher poslal Tlapičky konečně do vedení. Když o dvě minuty později po chybě domácí obrany a přihrávce P. Grufíka J. Rumel zvýšil už na 4:2, vypadalo to celkem nadějně. Domácí však nerezignovali a při hře „bez brankáře“ snížili na rozdíl jediného gólu. To však nebylo zdaleka vše – když A. Hubeňák netrefil odkrytou bránu soupeře, 3 minuty před koncem „buldoci“ nejenže vyrovnali, ale v téže minutě strhli vedení na svoji stranu. To už nevypadalo s Tlapičkama vůbec růžově a nezbývalo než vsadil vše na jednu kartu a vrhnout se střemhlav do útoku. Štěstí se přiklonilo nakonec přece jen na naši stranu a jednu sekundu !!! před koncem řádné hrací doby nejlepší střelec večera J. Rumel poslal obě družstva do desetiminutového prodloužení.

V tomto prodloužení jsme již neponechali nic náhodě (domácím taky zřejmě ubývaly fyzické síly) a góly P. Dětského (nádherné individuální sólo), P. Grufíka (první fík v soutěži - i když jen pohárový), D. Hubeňáka (po vyšachování střela do prázdné brány) a dalšího ostrostřelce J. Rumla znamenaly postup do druhého kola poháru, ve kterém se střetneme v únoru s dalším ostravským družstvem Hattrick Ostrava.

Góly: J. Rumel - 5, M. Vicher, D. Hubeňák, P. Dětský, P. Grufík po jedné
ŽK.: P. Dětský

Vtězstí v Bílovci Turnaj 2010

V sobotu 2. ledna 2010 se konal se SH v Bílovci 1. ročník futsalového turnaje za účasti 8 týmů rozdělených do dvou skupin po čtyřech účastnících. Celkovým vítězem celého turnaje se stal tým Růžové tlapičky Hukvaldy, když turnajem prošel bez ztráty kytičky a všechna svá utkání dokázal dotáhnout do vítězného konce.

Výsledky:
Základní skupina:

Růžové Tlapičky – Sonáta Team 4:0 (góly: R. Štefek - 2, M. Košica, P. Dětský)
Růžové Tlapičky – FC Toluen OVA 2:1 (góly: M. Holub, A. Hubeňák)
Růžové Tlapičky – UNITED F-M 2:0 (góly: R. Štefek, J. Rumel)

Semifinále:

Růžové Tlapičky – AS Bizón Studénka 4:1 (góly: R. Štefek, P. Dětský, D. Hejtmánek, M. Košica)

Finále:

Růžové Tlapičky – PHOENIX 3:1 (góly: R. Štefek, F. Korneta, A. Hubeňák)

Nejlepším hráčem turnaje byl navíc vyhodnocen Radek Štefek.

Gratulujeme !!!

Vánoční ohlédnutí za l. polovinou soutěže KP 2009

Vánoční ohlédnutí za l. polovinou soutěže KP

2009

Svátečním nedělním 5. turnajem v Bílovci byla ukončena 1. polovina Moravskoslezského krajského přeboru ve futsalu ročníku 2009/2010, ve kterém se představili jako jeden z nováčků soutěže i borci v růžových barvách žíjící v hukvaldském podhradí a okolí. Zřejmě málokdo dovedl před začátkem soutěže odhadnout, jak se nám bude ve skutečnosti (v této o dvě třídy vyšší soutěže než v minulém ročníku) dařit a zda to nebude přece jenom pro ne až tak zkušený tým příliš vysoká soutěž. Po odehraných 5 kolech je třeba s radostí konstatovat, že pokud někdo tyto obavy měl, tak se hluboce mýlil.
V prvním turnaji hraném ve sportovní hale Sareza v Ostravě jsme sice v úvodním utkání prohráli s dalším nováčkem soutěže Dravci D. Benešov, ale v dalších dvou utkáních s Toro Fifejdy Ostrava a Roubem Vítkovice jsme získali plný bodobý zisk a nastříleli úctyhodných 13 branek. Druhý turnaj se konal ve SH Varenská Ostrava a v něm jsme sice získali oproti prvnímu turnaji o dva body méně, ovšem na druhou stranu se po střeleckém koncertu (zejména v posledním utkání) vyhoupl na čelo tabulky střelců J. Rumel a nutno konstatovat, že se stal jedním z ostrostřelců krajského přeboru a po první polovině soutěže atakuje nejvyšší příčky tabulky střelců. V tabulce KP jsme přesto udrželi paté místo, na kterém jsme figurovali i po prvním turnaji. Třetí turnaj se hrál pro změnu opět v jiné hale, tentokrát to bylo ve víceúčelové hale v Bílovci. Zatímco první utkání jsme s Twinsem N. Jičín celkem smolně prohráli, ve druhém s favoritem z Bolatic to byl super výkon a výhra 4:2. Poslední zápas to byla kapitola sama o sobě – ani tříbrankové vedení proti Fugy Krnov nestačilo a nakonec to byl obraz bídy a utrpení a konečná prohra 4:6 – toto se už chlapci doufejme nebude opakovat ?!?! Další (v pořadí již čtvrtý) turnaj se vrátil do SH Sareza v Ostravě a po dvou výhrách a jedné remíze to byl opět posun na „standardní“ páté místo v tabulce, tentokráte již s dvaceti získanými body. Poslední (v pořadí patý) turnaj v letošním roce se vrátil pro změnu na palubovku SH v Bílovci, kde našim soupeřem byl mimo jiné i loňský přeborník KP USK Slavia Ostrava. V úvodním utkání jsme vydřeli výhru 3:1 oproti Dreadlocku N. Jičín, poté to byla celkem smolná porážka se Sákrovcem Stará Ves a v posledním utkání jsme narazili na již zmiňovaného vítěze loňského a horkého kandidáta na přední umístění letošní ročníku KP USK Slávii Ostrava. Ve vyrovnaném utkání rozhodla nakonec lepší fyzická připravenost a odolnost borců v růžových barvách a nakonec z toho bylo přesvědčivé vítězství 6:2.

„Resumé“ po 5 odehraných turnajích:

průběžné 5. místo (ta pětka je nám nějak souzená??)
26 získaných bodů a skóre 62:41
J. Rumel „na bedně“ tabulky střelců
4.-5. nejlepší útok
3.-4. nejlepší obrana
žádná červená karta
těch žlutých mohlo být o něco méně (že Danečku?!)

ale hlavně:

zatím jsme to všichni (myšleno hráči, vedení + fanoušci) vcelku úspěšně přežili a to je přece ze všeho nejdůležitější.

Takže borci: prožijte pokud možno klidný a přiměřeněalkoholový zbytek letošního roku, protože už příští týden nás (vás) čeká perný víkend – sobota SH Bílovec + neděle SH Sareza Ostrava.

Za „vedení“ růžových panterů vše nej… do nového roku přejí ZH a RP.