New Jersey Nový Jičín

sobota 11:45

SH SOUS Kopřivnice

Růžové Tlapičky Hukvaldy vyhrály baráž o první třídu

K o p ř i v n i c e (paz) - V neděli 11. března se v hale SOU uskutečnilo barážové utkání ve futsalu, ve kterém se střetly celky z druhých míst obou skupin Frensport 2. okresní třídy, aby bojovaly o postup do vyšší první futsalové třídy.

Kuna Team Frýdek-Místek ze skupiny A i Růžové Tlapičky Hukvaldy ze skupiny B nastoupily v nejsilnějších sestavách za velké divácké podpory, takže celý zápas proběhl v nádherné atmosféře. Oba soupeři začali se zabezpečenou obranou, přesto nebyla nouze o gólové příležitosti. Do jednobrankového vedení se v 11. minutě dostali hráči Kuna Teamu, když krásnou kombinační akci přesně zakončil Petr Enžlekr. Hukvaldy pak začaly hýřit aktivitou, ale všechny akce ztroskotaly na výborném frýdecko-místeckém brankáři Radku Antošíkovi. Hukvaldy se dočkaly vyrovnání 2 minuty před koncem díky tvrdé střele Marka Košici, která prošla vším, co jí stálo v cestě.

Do konce základní hrací doby a v prodloužení již další gól nepadl, a tak přišly na řadu pokutové kopy. Zde měli více štěstí hráči Hukvald a po sedmé sérii se radovali z vítězství a postupu do první třídy.

Růžové Tlapičky Hukvaldy slaví titul !!!!!!

Před posledním turnajem zbývala pouze jedna otázka. Kdo bude mistrem 1 třídy? Tělovýchovná jednota Sviadnov nebo Růžové Tlapičky Hukvaldy. Oba dva týmy měli před sebou poslední tři zápasy, přitom ten poslední byl vzájemný.

Výchozí pozici měli stejnou, 33 bodů. První zápas rozehrál Sviadnov proti PSV Frenštátu. Poločasový výsledek 1:0 pro Sviadnov ještě nezaručoval jistý bodový zisk, ale po přestávce přidal Chlebek s Klusáčkem po jednom gólu a Sviadnov nakonec vyhrál 4:0. Hukvaldy ovšem vzaly vrženou rukavici a s Kunou Týmem se vypořádali 10:2, když se na vítězství gólově nejvíc podílely Rumel s Košicou.

Druhý zápas Sviadnova s Mniším, který skončil remízou 4:4 v boji o titul nic neřešil, protože i když v dalším zápase Hukvaldy opět předvedly kanonádu a Beach Boys Odry rozstřílely 8:0, musel Sviadnov v posledním zápase zvítězit.

Ve 13.30 začal výkop. Do vedení šli hned z kraje futsalisté Hukvald, ale po 6 minutách se předvedl nejlepší střelec 1. třídy Lukáš Kaulince, když dvěma góly dostal do vedení Sviadnov. Hukvaldy nicméně neprohrávaly dlouho a brankami Radka Štefka a Jana Rumela se dostaly do poločasového vedení 4:2.

Po přestávce Sviadnov jakoby na hřišti nebyl a Hukvaldy zvýšily svůj náskok na 6:2, ale 5 minut před koncem ještě Sviadnovu vysvitla jiskřička naděje, když dvěma slepenýma brankami snížily na 6:4. Minutu před koncem se ovšem trefil nikým nehlídaný Hubeňák a pojistil definitivně vítězství a tím pádem i titul Hukvaldům.

Nejlepším hráčem a zároveň i střelcem se stal s 49 góly Lukáš Kaulinec z TJ Sviadnov. Cenu pro nejlepšího brankáře si odnesl jeho spoluhráč Lukáš Smetana.

KFV Roub Vítkovice - Růžové Tlapičky Hukvaldy 1:5 (0:2)

Branka: Ludvík
Červená karta: Duška

Další nováček přeboru s velmi neobvyklým názvem je týmem složeným převážně z fotbalistů Hukvald. I tento soupeř vynikajícím stylem přizpůsobil svůj fotbalový um futsalu a byl jsem docela překvapen, že i tak se dá futsal hrát. Mělo to hlavu a patu a jejich hra mne bavila. Naopak to se nedá říct o našich hráčích. Nadšeně bojující soupeř ve 4. minutě orazítkoval břevno a v 6. minutě šel do vedení. V 9. minutě opět naše "oblíbená" ztráta míče na půli soupeře a z brejku prohráváme 0:2! Naše hra je moc upracovaná, chybí lehkost a herní pohoda. U mnohých hráčů se projevuje i problém s fyzickou kondicí. Ve druhé půli ztrácíme moc často míče a každá tato ztráta je potrestána nebezpečnými brejky. Ve 29. minutě gólman Hukvald vyslal dlouhý vysoký míč na uvolnivšího útočníka a s lehkostí zvýšil na 3:0. Jiskérku naděje vykřesal ve 33. minutě Ludvík, když po jeho úvodní střele do gólmana nakonec přece jen snížil na 1:3. Jenže ve 35. minutě další z mnoha našich zbytečných ztrát míče na půlce a smrtící brejk soupeře, 1:4! Fyzička našich hráčů je v háji, pohoda i hecování rovněž. Trenér bere radši ve 37. minutě time. Další talentovaný mladý gólman v našem dresu Duška se pak zapojuje do hry v poli, ale po ztrátě míče fauluje unikajícího soupeře a následuje čtvrtá dnešní naše červená karta!!! Pár vteřin před koncem dostáváme v oslabení pátou branku a dílo zkázy je dokonáno!