SH SOUS Kopřivnice

Divize F 2017/2018 13. kolo

pátek 2. 2. 2018 v 19:00 hod. - SH Brušperk

Růžové Tlapičky - FC Edison Ostrava  7:2 (1:1)

Definitivní potvrzení postupu do play-off bylo dokonáno proti soupeři, který rovněž před tímto zápasem neměl 100% jistotu, že jako nováček bude bojovat ve společnosti 8 nejlepším týmů divizní soutěže. A nutno hned v úvodu říct, že to bylo vítězství zcela zasloužené. Ve 2. minutě Edison zahrál na svého gólmana špatnou „malou domů“, byl z toho trestný kop a A. Hubeňák přízemní střelou poslal domácí poprvé do vedení. I nadále jsme měli více ze hry, jenže v poněkud rozháraném úvodu zápasu byl hlavní postavou gólman soupeře, který několika skvělými zákroky nedovolil navýšení skóre. Bohužel jeden „z těchto zákroků“ poznamenal i J. Vrtného a utkání pro něho skončilo (zlomenina zánártní kosti). V 9. minutě udeřilo na straně druhé a snad z první větší gólové příležitosti hráči Edisonu srovnali na 1:1. Hra se poté vyrovnala, na obou stranách bylo sice několik slibných příležitostí ke skórování, jenže další gól už nepadl a tak se do šaten odcházelo smírně.

Začátek druhého poločasu vyšel opět lépe domácím, kdy hned v úvodní minutě při přečíslení tři na jednoho, po přihrávce J. Mandičáka do poloodkryté brány zavěsil O. Dvořák. Ve 24. minutě pálil A. Fojtík ještě nad bránu soupeře, ale o minutu později už po nezištné přihrávce R. Štefka poslal prvně jmenovaný Tlapičky do dvoubrankového vedení. Dobře organizovaná hra domácích toho Edisonu moc nedovolila, jenže přišla 31. minuta a nečekaná dalekonosná střela překvapila všechny přítomné, zejména pak našeho gólmana J. Otoupalíka a rázem to bylo opět o jeden gól. O dvě minuty později však bylo zase veseleji, když R. Štefek vybídl ke skórování A. Fojtíka a ten se znovu nemýlil. Hráči Edisonu poté zkoušeli „hru bez brankáře“, ale bylo očividné, že tento způsob hry jim moc nesedí. To se potvrdilo poprvé ve 38. minutě, kdy R. Štefkovi nic nezabránilo zavěsit do opuštěné brány a zvýšit vedení Tlapiček na 5.2. Ve 39. minutě se ze svého druhého vstřeleného gólu radoval O. Dvořák a definitivní tečku zápasu udělal svým hattrickem v poslední minutě A. Fojtík. Toto páté vítězství z posledních šesti zápasů znamená, že sezóna pro Tlapičky zdaleka neskončila a můžeme se těšit na nadcházející vyřazovací zápasy. Ten první hned příští týden na půdě doposud nepotvrzeného soupeře (zřejmě B. B. Odry) a za 14 dnů při odvetě v brušperské sportovní hale.

Branky: A. Fojtík - 3, O. Dvořák - 2, R. Štefek, A. Hubeňák

ŽK: R. Štefek

SESTAVA:Otoupalík, A. Hubeňák, Ermis, Štefek, Fojtík, Vrtný, Mandičák , Dvořák