SH SOUS Kopřivnice

Divize F 2017/2018 Play off - 1/4 finále 3. zápas

sobota 24. 2. 2018 v 18:00 hod. - SH Odry

Beach Boys Odry - Růžové Tlapičky  7:3 (1:1)

Až třetí vzájemný duel rozhodl o tom, kdo postoupí do semifinále play off. A pro Tlapičky to byli bohužel hráči B. B. Odry, kteří takticky lépe zvládli tento zápas a těší se z premiérové účasti mezi čtyřmi nejlepšími celky divizní soutěže. A je určitě i zajímavé, že průběh a výsledek se velice podobal prvnímu vzájemnému zápasu na oderské půdě. Po opatrném úvodu to byli hráči oderského B. B., kteří se ve 3. minutě po celkem nenápadné akci a nikterak vydařené střele ujali vedení. O dvě minuty později svoji tutovku ještě J. Ermis neproměnil, ale o pár sekund později po akci J. Mandičáka bylo jeho zásluhou přece jen srovnáno. Domácí borci byli v dalším průběhu prvního poločasu o něco aktivnější, ale střelecká muška se na obou stranách v té době nějak vytratila. Za zmínku stojí ještě šance J. Rumela a 2x O. Dvořáka ze závěru prvního poločasu, ovšem bez gólového efektu.

Do druhého poločasu vstoupil razantněji domácí B. B., který hned v úvodní minutě spálil dvě nadějné příležitosti. A tak přišla 23. minuta, za hranici trestného území byl sražen J. Mandičák a z nařízeného trestného kopu poslal D. Hubeňák poprvé a bohužel i naposled Tlapičky do jednogólového vedení. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou a šťastnější byli v tomto ohledu domácí, kteří ve 27. minutě srovnali na 2:2. Pro Tlapičky pak přišla zcela nepochopitelná tříminutová „doba temna“, kdy hráči B. B. Odry v rozmezí těchto tří minut třemi! úspěšnými zásahy zcela výsledkově otočili vývoj zápasu a udělali rozhodný krok k vysněnému pro ně cíli. Po oddechovém čase nezbylo Tlapičkám nic jiného než zkusit hru s pátým hráčem v poli a opravdu se to ve 33. minutě částečně podařilo a zásluhou D. Hubeňáka byl náskok domácích „pouze jen dvougólový“. Ve 38. minutě sice D. Hubeňák ještě orazítkoval tyč domácí brány, ovšem definitivní knock-out učinili domácí ve stejné minutě svým šestým gólem v síti J. Otoupalíka. V barvách RT Tlapičky se tentokrát bohužel nenašel žádný tahoun jako v minulém vzájemném brušperském duelu, který by vzal odpovědnost na sebe a tak gól v naší síti z poslední minuty zápasu byl definitivním potvrzením sobotního nevydařeného zápasu a tím ukončením působení v letos určitě zajímavé divizní soutěži.

Branky: D. Hubeňák - 2, J. Ermis

ŽK: J. Mandičák, O. Dvořák

SESTAVA: Otoupalík, D. Hubeňák, Ermis, Fojtík, Dvořák, Rumel, Mandičák

Divize F 2017/2018 Play off - 1/4 finále 2. zápas

neděle 18. 2. 2018 v 19:15 hod. - SH Brušperk

Růžové Tlapičky - Beach Boys Odry  5:1 (4:1)

Skvělá defenzíva a precizní výkon gólmana Honzy Otoupalíka byly základem úspěchu a vítězství v odvetném čtvrtfinálovém utkání play-off. Dalším důležitým momentem byl úvod zápasu, kdy po individuální akci O. Dvořáka poslal D. Hubeňák hned v 1. minutě Tlapičky do brzkého vedení. Poté na tom byli lépe opticky hráči B. B., jenže naše rychlé protiútoky jim dělaly značné problémy. A tak v 9. minutě po přihrávce J. Ermise očividně s chutí hrající O. Dvořák zvýšil vedení Tlapiček na 2:0. I nadále měli (nejenom co do počtu hráčů) o něco více navrch hostující hráči, ale oproti naprosto spolehlivě šlapajícímu stroji domácích, v obranné činnosti dirigovaným nestárnoucím D. Levčíkem, byli často bezradní. A pak přišla zajímavá situace okolo 15. minuty zápasu, kdy právě zmiňovaný D. Levčík rozhodil dezorientovanou obranu oderských do té míry, že míč skončil za přispění jednoho z hostujících hráčů odrazem od břevna těsně za brankovou čárou a bylo to už 3:0. V 18. minutě se přece jen dostali ke slovu i hráči B. B. Odry a z celkem nenápadné akce snížili na 3:1. Jenže ještě v téže minutě byl proti hostům nařízen trestný kop a po signálu D. Levčík vyzval ke střele O. Dvořáka a ten nádherně vymetl horní růžek oderské brány.

Druhá půle se nesla v duchu poločasu prvního. Hosté se sice snažili, jenže neměli ve svém středu nikoho, kdo by dokázal přelstít hru Tlapiček. A když ve 24. minutě J. Rumel upravil skóre na 5:1, dalo se logicky očekávat, že body zůstanou doma a Odry vyjdou tentokrát naprázdno. Snad jednu z posledních příležitostí na zvrat měli oderští v 29. minutě zápasu, ovšem k jejich smůle míč orazítkoval jenom břevno Otoupalíkovy brány. A tak po oddechovém čase si od 36. minuty oderští hráči zkusili ještě hru bez brankáře, ovšem bez kýženého efektu, přestože poslední 3 minuty jsme hráli pod hrozbou šestého AKU faulu a tím nebezpečí trestné „desítky“. V této závěrečné fázi zápasu jsme mohli ještě několikrát navýšit skóre (Fojtík, Ermis) a přestože se tomu tak nestalo, dovedli jsme zápas celkem v poklidu k vítěznému konci, který znamená, že o postupujícím do semifinále play-off rozhodne až třetí vzájemný zápas (v sobotu 24. února na oderské půdě).

Branky: O. Dvořák - 2, D. Hubeňák, J. Rumel, vlastní

ŽK: J. Rumel

SESTAVA: Otoupalík, D. Hubeňák, Ermis, Fojtík, Rumel, Dvořák, Levčík

Divize F 2017/2018 Play off - 1/4 finále

sobota 10. 2. 2018 v 18:30 hod. - SH Odry

Beach Boys Odry - Růžové Tlapičky  7:2 (1:2)

Bohužel opět bez několika hráčů základní sestavy (Štefek, Dvořák, Mandičák) a dalších dlouhodobě zraněných (Vyvial, Janša, Chvostek, Levčík) jsme nastoupili k úvodnímu vyřazovacímu duelu na horkou oderskou půdu. Začátek zápasu byl oboustranně vyrovnaný a byli jsme to my, kteří se zásluhou A. Fojtíka mohli dostat hned v úvodní minutě do vedení, bohužel se tak nestalo. Vyrovnaný mač trval zhruba celou úvodní pětiminutovku, ovšem v další části se začali prosazovat přece jen domácí borci, kteří se i s podporou vynikajících fanoušků několikrát dostali do bezprostřední blízkosti Otoupalíkovy brány. A tak přišla 10. minuta zápasu a po třech vyložených šancích se domácí přece jen radovali z úvodní branky zápasu. Jenže další nápor se nekonal, naopak o 3 minuty později se po spolupráci s A. Hubeňákem do střelecké listiny poprvé v letošní sezóně zapsal „ze Švýcarska odskočívšísí“ F. Korneta. Ani v dalších minutách to nebylo ze strany Tlapiček vůbec špatné, o čemž svědčí mimo jiné i nastřelené tyče zásluhou J. Ermise a A. Hubeňáka. A v 18. minutě už opravdu udeřilo podruhé, když po přihrávce A. Hubeňáka vymetl šibenici domácí brány A. Fojtík. Přestože jsme dohrávali posledních 5 minut pod hrozbou šestého AKU faulu, jednobrankové vedení jsme již udrželi. Za zmínku je ještě nutno připomenout situaci se závěru prvního poločasu, kdy jeden z domácích hráčů (ve slibně se rozvíjející útočné akci) se po kontaktu s D. Hubeňákem ocitl na palubovce v poloze „ležícího střelce“, sportovně však přiznal, že se o faul ze strany našeho hráče nejednalo (málo vídaný fair-play počin).

Druhý poločas už tak veselý pro hostující Tlapičky rozhodně nebyl. Po opakovaném odstřelování Otoupalíkovy svatyně bylo ve 24. minutě srovnáno na 2:2. Jenže ani tento moment hosty nezlomil a ti využívali každou příležitost k rychlým protiútokům. Asi zlomovým okamžikem byla situace, kdy J. Ermis minul odkrytou bránu soupeře a domácí z následného protiútoku šli ve 27. minutě poprvé do vedení. A když o tři minuty později J. Otoupalík inkasoval počtvrté, bylo zřejmé, že naděje na bodový zisk se v sobotním večeru ztrácí v nedohlednu. Hráči B. B. byli od této chvíle agresivnější, pohyblivější a bylo očividné, jak moc chtějí v tomto zápase uspět. Důkazem toho byly další tři gólové momenty v rozmezí 33. až 38. minuty a zprvu nadějně vyhlížející zápas se tak pro Tlapičky obrátil v noční můru a pětibrankovou porážku si snad ani nezasloužily. Vše je však zcela otevřené a odveta bude jistě zajímavá.

Branky: F. Korneta, A. Fojtík

SESTAVA: Otoupalík, A. Hubeňák, D. Hubeňák, Ermis, Fojtík, Korneta, Rumel, Chamrád

Divize F 2017/2018 13. kolo

pátek 2. 2. 2018 v 19:00 hod. - SH Brušperk

Růžové Tlapičky - FC Edison Ostrava  7:2 (1:1)

Definitivní potvrzení postupu do play-off bylo dokonáno proti soupeři, který rovněž před tímto zápasem neměl 100% jistotu, že jako nováček bude bojovat ve společnosti 8 nejlepším týmů divizní soutěže. A nutno hned v úvodu říct, že to bylo vítězství zcela zasloužené. Ve 2. minutě Edison zahrál na svého gólmana špatnou „malou domů“, byl z toho trestný kop a A. Hubeňák přízemní střelou poslal domácí poprvé do vedení. I nadále jsme měli více ze hry, jenže v poněkud rozháraném úvodu zápasu byl hlavní postavou gólman soupeře, který několika skvělými zákroky nedovolil navýšení skóre. Bohužel jeden „z těchto zákroků“ poznamenal i J. Vrtného a utkání pro něho skončilo (zlomenina zánártní kosti). V 9. minutě udeřilo na straně druhé a snad z první větší gólové příležitosti hráči Edisonu srovnali na 1:1. Hra se poté vyrovnala, na obou stranách bylo sice několik slibných příležitostí ke skórování, jenže další gól už nepadl a tak se do šaten odcházelo smírně.

Začátek druhého poločasu vyšel opět lépe domácím, kdy hned v úvodní minutě při přečíslení tři na jednoho, po přihrávce J. Mandičáka do poloodkryté brány zavěsil O. Dvořák. Ve 24. minutě pálil A. Fojtík ještě nad bránu soupeře, ale o minutu později už po nezištné přihrávce R. Štefka poslal prvně jmenovaný Tlapičky do dvoubrankového vedení. Dobře organizovaná hra domácích toho Edisonu moc nedovolila, jenže přišla 31. minuta a nečekaná dalekonosná střela překvapila všechny přítomné, zejména pak našeho gólmana J. Otoupalíka a rázem to bylo opět o jeden gól. O dvě minuty později však bylo zase veseleji, když R. Štefek vybídl ke skórování A. Fojtíka a ten se znovu nemýlil. Hráči Edisonu poté zkoušeli „hru bez brankáře“, ale bylo očividné, že tento způsob hry jim moc nesedí. To se potvrdilo poprvé ve 38. minutě, kdy R. Štefkovi nic nezabránilo zavěsit do opuštěné brány a zvýšit vedení Tlapiček na 5.2. Ve 39. minutě se ze svého druhého vstřeleného gólu radoval O. Dvořák a definitivní tečku zápasu udělal svým hattrickem v poslední minutě A. Fojtík. Toto páté vítězství z posledních šesti zápasů znamená, že sezóna pro Tlapičky zdaleka neskončila a můžeme se těšit na nadcházející vyřazovací zápasy. Ten první hned příští týden na půdě doposud nepotvrzeného soupeře (zřejmě B. B. Odry) a za 14 dnů při odvetě v brušperské sportovní hale.

Branky: A. Fojtík - 3, O. Dvořák - 2, R. Štefek, A. Hubeňák

ŽK: R. Štefek

SESTAVA:Otoupalík, A. Hubeňák, Ermis, Štefek, Fojtík, Vrtný, Mandičák , Dvořák

Divize F 2017/2018 12. kolo

pátek 26. 1. 2018 v 19:00 hod. - SH Brušperk

Růžové Tlapičky - Top Dogs Nový Jičín  8:4 (2:3)

V přímém souboji o místa zaručující play-off jsme získali cenné 3 body, ale nebyl to rozhodně lehký zápas. A to zejména díky špatnému začátku, kdy jsme v rozmezí třetí a čtvrté minuty prohrávali dvougólovým rozdílem. Naštěstí během minuty páté a šesté bylo zásluhou R. Štefka a A. Fojtíka srovnáno na 2:2 a začínalo se odznovu. Mírná převaha byla na straně domácích, nicméně hosté vyráželi k rychlým protiútokům a v poněkud rozháraném úvodu utkání dali několikrát vyniknout J. Otoupalíkovi a to i za přispění brankové konstrukce. Ve 14. minutě to byli hráči Top Dogsu, kteří po nepovedeném trestném kopu domácích využili rychlý protiútok a šli znovu do jednobrankového vedení, na kterém se už do konce první půle nic nezměnilo.

Začátek poločasu druhého vyšel lépe domácím, kteří ve 23. min. premiérovou trefou J. Vrtného v jeho premiérovém startu za „áčko“ srovnali na 3:3. O minutu později R. Štefek nastřelil pouze tyč, ale o další minutu už J. Ermis poslal Tlapičky poprvé v utkání do jednogólového vedení. Když o několik desítek sekund přidal další trefu do hostující sítě J. Mandičák, zdálo se, že Tlapičky otočily vývoj utkání a v poklidu kráčejí za dalšími třemi body. Jenže novojičínští borci se zdaleka nevzdali a čím dál více se zabydlovali v obranném pásmu domácích. Opět několikrát zazvonila tyč Otoupalíkovy brány, včetně nevyužité desítky Top Dogsu ve 34. minutě po 6 AKU faulu domácích. Tlak hostů sílil, jenže rychlý protiútok vedený J. Mandičákem na druhé straně korunoval R. Štefek svým druhým gólem a rázem byl náskok Tlapiček třígólový. Ani tato skutečnost však hráče Top Dogsu nezlomila a s vysunutým gólmanem nadále zle zatápěli obranné čtveřici domácích s naprosto spolehlivě chytajícím J. Otoupalíkem. Ve 36. minutě se kopala další „desítka“, proti které už byl jinak skvělý J. Otoupalík bezmocný. Hosté vsadili vše na jednu kartu, což se jim nakonec při hře „bez brankáře“ stalo osudným. Nejprve A. Hubeňák ve 37. minutě a dvě minuty před koncem A. Fojtík stanovili konečně skóre na 8:4 a vyprovodili hostující tým s přídělem, který si asi nezasloužili.

Branky: R. Štefek - 2, A. Fojtík - 2, A. Hubeňák, J. Ermis, J. Mandičák, J. Vrtný

ŽK: A. Fojtík

SESTAVA: Otoupalík, D. Hubeňák, A. Hubeňák, Ermis, Štefek, Fojtík, Vrtný, Mandičák

Divize F 2017/2018 11. kolo

pátek 19. 1. 2018 ve 20:15 hod. - SH Sareza Ostrava

ROUB Vítkovice - Růžové Tlapičky 2:7 (1:2)

Ne sedm,ale pouze šest statečných (raději pomineme proč a z jakých důvodů) dorazilo k dalšímu diviznímu utkání v boji o play-off do ostravské sportovní haly. Při pohledu na  prostory ke střídání (na domácí straně 5 střídajících hráčů + realizační tým počet 4, naproti tomu na lavičce hostů jeden! osamocený bojovník) se hostujícím Tlapičkám asi moc šancí k nějakému úspěchu moc nedávalo. Jenže hned úvod utkání naznačil, že to možná až tak zlé nebude. Ve 3. minutě po rozehrávce J. Otoupalíka převzal míč O. Dvořák a jeho samostatný únik skončil gólovou trefou v síti domácího gólmana. Ondřej měl o 3 minuty později další skvělou příležitost k navýšení skóre (po ruce jednoho z domácích hráčů se kopala penalta), ale jeho projektil skončil bohužel mimo brankovou konstrukci. Běžela ovšem 10. minuta a do třetice O. Dvořák našel před šestkou A. Hubeňáka, ten se po otočce nemýlil a zvýšil vedení Tlapiček na dvougólový rozdíl. Domácí „juniorka“ byla do té doby zcela bezradná, kupila chybu na chybu a zcela nepochopitelně nebyla schopna využít teoretickou početní převahu v poli. Nutno ovšem přiznat, že mnohdy stálo na straně Tlapiček nejenom pomyslné štěstí, ale současně je třeba ocenit bezchybný výkon našeho gólmana. Přesto hráči Roubu vykřesali jiskřičku naděje v 16. minutě a po celkem nenápadné akci snížili na poločasový jednogólový rozdíl.

Ve druhé půli se dal očekávat zejména další úbytek sil pětice hostujících bojovníků v poli. Přestože snaha domácích o zvrat byla zpočátku pochopitelná, po další minele se při přečíslení tři na dva dostal ke slovu  A. Hubeňák a opětto bylo o dvě branky. S přibývajícím časem na straně Tlapiček ubývalo nejenom sil, ale přibýval rovněž počet faulů, a tak nebylo divu, že ve 33. minutě zahrávali domácí po 6 AKU faulu desítku. Jenže možná tento zlomový okamžik domácí střelec (zejména díky J. Otoupalíkovi) nezvládl, ba naopak o minutu později po další ruce soupeře A. Hubeňák svým prvním divizním hattrickem zvyšuje z penalty vedení Tlapiček na 4:1. Frustrovaný z dosavadního průběhu zápasu domácí tým vsadil vše na jednu kartu, průběžně zkoušel hru bez brankáře, ale bezchybně pracující obranný val soupeře byl nad jeho síly. Vyvrcholením nemohoucnosti domácích byly další 2 kiksy v rozmezí 36. a 37. minuty, kdy nejprve J. Chamrád a následně J. Ermis navýšili vedení Tlapiček na 6:1. Minutu před koncem Roubíček vypil kalich hořkosti do dna, když potřetí v zápase zahrál rukou v pokutovém území a J. Ermis nekompromisně z penalty upravil na 7:1. Kosmetická úprava v podobě druhého gólu domácích v poslední minutě utkání nic nezměnila na zisku tří důležitých bodů a posunu Tlapiček na dosah první osmičky týmů bojujících o play-off. Závěrem je nutno ocenit přístup k utkání všech hráčů, kteří v pátek oblékli dres RT Hukvaldy. Bez rozdílu podali všichni nadstandardní výkon.

Branky: A. Hubeňák - 3, J. Ermis - 2. O. Dvořák, J. Chamrád

SESTAVA: Otoupalík, D. Hubeňák, A. Hubeňák, Ermis, Dvořák, Chamrád

Divize F 2017/2018 10. kolo

pátek 12. 1. 2018 v 19:00 hod. - SH Brušperk

Růžové Tlapičky - Jokerit Kopřivnice 7:6 (2:3)

Zřejmě klíčové utkání v boji o postup do play-off sehrály RT Hukvaldy se šťastným koncem, ovšem byly to zatraceně těžce vybojované body. Přestože úvod utkání byl v naší režii, byli to futsalisté Jokeritu, kteří nikam nespěchali a využívali každou příležitost k rychlým protiútokům. A tak v 8. minutě utkání nejenže svítilo na ukazateli skóre nelichotivých 0:2 v neprospěch domácích, ba co víc, v dalších minutách po dalších akcích kopřivnického soupeře zvolnila 2x branková konstrukce Otoupalíkovy brány. A když v 18. minutě to bylo už 0:3, vypadalo to s Tlapičkami zle-nedobře. Střelecká nemohoucnost však byla konečně prolomena v posledních dvou minutách 1. poločasu, kdy zásluhou O. Dvořáka a poté J. Mandičáka Tlapičky snížily hrozivě vypadající náskok soupeře na rozdíl jediného gólu.

Průběh druhého poločasu byl obdobnou kopií poločasu prvního. Domácí tvořili - hosté bránili. Přestože ve 29. minutě R. Štefek konečně srovnal skóre na 3:3, byli to znovu hráči Jokeritu, kteří ve stejné minutě šli to jednobrankového vedení. Ovšem nestárnoucí a pro Tlapičky střelecky doposud nenahraditelný R. Štefek o několik desítek sekund později opět vykřesal jiskřičku naděje a bylo srovnáno na 4:4. Když znovu R. Štefek a později J. Ermis a A. Hubeňák (to už bylo při hře bez brankáře) otočili skóre ve 37. minutě na 7:4, zdálo se, že je „vymalováno“. Jenže vymalováno rozhodně nebylo, jelikož hráči Jokeritu (opět při hře bez brankáře) v rozmezí posledních dvou minut snížili na rozdíl jediného gólu. V nervydrásajícím závěru nebyli hráči Jokeritu navíc daleko vyrovnání, štěstěna však přála domácím (zřejmě i k průběhu celého utkání) a tak 3 získané body přiblížily Tlapičky (před  sezónou) jasně danému cíli  a to – minimálně postup do play-off.

Branky: R. Štefek - 3, A. Hubeňák, O. Dvořák, J. Mandičák, J. Ermis

SESTAVA: Otoupalík, D. Hubeňák, A. Hubeňák, Ermis, Štefek, Fojtík, Dvořák, Mandičák

WEB Jokerit

FUTSALFIFA

Divize F 2017/2018 9. kolo

neděle 7. 1. 2018 v 16:15 hod. - SH Opava

Ferram Opava - Růžové Tlapičky  6:4 (3:1)

Výborné utkání, bohužel se špatným koncem, odehrály Tlapičky v komorním prostředí opavském haly proti doposud v domácím prostředí neporazitelnému favoritu utkání. Hned v úvodních vteřinách zápasu měl 2 výborné příležitosti A. Hubeňák a později jednu A. Fojtík, bohužel bez gólového efektu. A tak přišel zákonitý trest a nejlepší střelec domácích L. Krčmařík v rozmezí 3 minut zajistil domácím slibný třígólový náskok. I nadále jsme měli nespočet příležitostí ke vstřelení gólu, ale až ve 14. minutě se to konečně podařilo zásluhou individuální akce A. Hubeňáka. Šance se poté střídaly na obou stranách, několikrát zvonily brankové konstrukce, ale na skóre se do konce první půle již nic nezměnilo.

Když ve 3. minutě 2. poločasu nejdříve J. Mandičák a o 2 minuty později O. Dvořák rozvlnili síť jinak vynikajícího domácího gólmana, rázem byl třígólový náskok zapomenut a začínalo se vlastně odznova. V té době mohlo dojít na lámání chleba, ovšem po sporné gólové situaci z 27. minuty šel domácí Ferram opět do jednobrankového vedení. O minutu později zasvítila jiskřička naděje ještě jednou, když A. Fojtík nejenže vyrovnal na 4:4 a o něco později dokonce nastřelil břevno domácí svatyně, toto bylo ale ze strany Tlapiček gólově vše. Ve 35. minutě se prosadil svým důrazem i bývalý ligista Zb. Pospěch a definitivní pojistka domácího tříbodového zisku padla v minutě osmatřicáté. Hra bez brankáře v posledních dvou minutách zápasu nepřinesla kýžený efekt a tak divizní body zůstaly opět doma.

Branky: A. Hubeňák, O. Dvořák, J. Mandičák, A. Fojtík

ŽK: D. Levčík

SESTAVA: Otoupalík, D. Hubeňák, A. Hubeňák, Ermis, Levčík, Fojtík, Dvořák, Mandičák

Opavský Deník

Divize F 2017/2018 8. kolo

pátek 15. 12. 2017 v 19:00 hod. - SH Brušperk

Růžové Tlapičky - FU Kopřivnice  6:4 (3:2)

Souboj s vedoucím mužstvem divizní tabulky začal sice hned v úvodní minutě trestným kopem soupeře, jenže z protiútoku po přihrávce M. Vyviala šly domácí Tlapičky zásluhou A. Hubeňáka do vedení. Možná trochu překvapivě i nadále jsme měli nad očekávání několik slibných příležitostí, ale až situace ze 4. minuty byla opět gólová zásluhou individuální akce O. Dvořáka. V téže minutě sice „Fúčko“ snížilo na jednogólový rozdíl, ale i nadále jsme tahali za větší konec provazu a hostující gólman se v bráně rozhodně nenudil. Částečný zlom nastal ve druhé části prvního poločasu, kdy domácí aktivita přece jen polevila a byli to naopak hosté, kteří několikrát nebezpečně prověřili gólmanské schopnosti J. Otoupalíka. To se plně ukázalo v 18. minutě zápasu, kdy po 6 AKU faulu Hanys vychytal z „desítky“ střeleckého exekutora „Fúčka“. Trochu vzruchu do celkem poklidného průběhu 1. poločasu přinesla předposlední minuta, kdy zřejmě po neodpískaném faulu na O. Dvořáka v obranném pásmu hostů, z následného protiútoku bylo srovnáno na 2:2. Poslední slovo ovšem patřilo znovu domácím, a to zásluhou individuální akce M. Vyviala (3:2).

Začátek druhého poločasu byl ve znamení řady osobních soubojů a častého přerušování hry. 25. minuta přinesla další radost do domácích barev, když po okulahodící kombinaci Otoupalík-Štefek-Vyvial právě posledně jmenovaný poslal Tlapičky opět do dvoubrankového vedení. Ve 32. minutě bylo ještě veseleji po další individuální akci realizované tentokrát J. Ermisem. O dvě minuty později mohlo být definitivně rozhodnuto, jenže 100% kombinace Dvořák-A. Hubeňák se minula účinkem, čehož hosté využili k tomu, že od této situace začali praktikovat „hru bez gólmana“. A nutno přiznat, že pro domácí začaly krušné chvilky, kterým jen stěží a mnohdy i s patřičným štěstím odolávali. Ve 37. minutě „Fúčko“ přece jen snížilo na dvougólový rozdíl a o něco později mohlo být zaděláno na velké drama, jenže superšanci do okryté Otoupalíkovy brány hosté nevyužili. A tak pro ně přišel zákonitý trest, když M. Vyvial korunoval svůj nadstandardní páteční výkon třetím gólem a zkompletováním hattriku. Na konečné radosti domácích a zisku tří cenných bodů nezměnila ani proměněná „desítka“ hostů v poslední minutě zápasu.

Branky: M. Vyvial - 3, A. Hubeňák, J. Ermis, O. Dvořák

ŽK: O. Dvořák, J. Ermis

SESTAVA:Otoupalík, D. Hubeňák, A. Hubeňák, Ermis, Vyvial, Fojtík, Dvořák, Václavík, Štefek

Divize F 2017/2018 7. kolo

neděle 11. 12. 2017 v 18:00 hod. - SH Odry

Beach Boys Odry - Růžové Tlapičky  11:6 (4:2)

Další nepovedený zápas absolvovali hráči RT Hukvaldy v nedělním večerním utkání v bouřlivém prostředí oderské haly. Začátek byl opět žalostný a už ve 3. minutě svítilo na ukazateli skóre 2:0 ve prospěch domácích. Snad jedinou větší naději Tlapiček byla situace z páté minuty, ale šance M. Vyviala se minula účinkem. Naopak domácí B.B. v minutě osmé přidal třetí branku a byl to nadále on, kdo udával tempo hry. Nic na tom nezměnila ani parádní střela do šibenice A. Fojtíka z jedenácté minuty utkání, jelikož o pár desítek sekund později byl rozdíl opět třígolový. V předposlední minutě prvního poločasu se dostal ke slovu i M. Václavík, ale jeho „desítka“ po 6 AKU faulu domácích nenašla ten správný cíl. Určitou jiskřičku naděje vybojoval přece jen těsně před poločasovou sirénou M. Vyvial, když skluzem snížil na celkem ještě přijatelný rozdíl dvou branek.

Nepoučeni z úvodu prvního poločasu vstoupily Tlapičky do poločasu druhého a hned v úvodní minutě inkasovaly popáté. Po další chybě v obranné činnosti to bylo ve 24. minutě už 6:2 a zdálo se, že o osudu utkání je téměř rozhodnuto. Jenže poté nastal zcela nečekaný střelecký obrat a dvěma zásahy A. Hubeňáka a jedním M. Vyviala a M. Václavíka byl stav zápasu ve 33. minutě rázem srovnán na 6:6. Místo toho, abychom zkoprněným domácím hráčům a fanoušků zasadili další údery, přišel zcela nepochopitelný zkrat a po dalších dvou chybách šli domácí opět do dvougólového vedení. Zcela marná byla snaha v posledních třech minutách (při hře bez brankáře) něco s utkáním udělat, ba naopak kalich hořkosti byl vypit do dna, když domácí borci dalšími 3!!! zásahy vyprovodili hosty domů s jedenáctigólovým přídělem.

Branky: A. Hubeňák - 2, M. Vyvial - 2, M. Václavík, A. Fojtík

ŽK: M. Václavík, A. Fojtík

SESTAVA: Otoupalík, D. Hubeňák, A. Hubeňák, Ermis, Vyvial, Fojtík, Václavík, Chvostek