DIVIZE F 2018/2019

 PLAY OUT

15.2.2019

SK Krmelín

 pátek 19:00

 

SH Brušperk

OP FM + NJ 2018/2019 

8. turnaj

17.2.2019

TJ SVIADNOV 

neděle 8:00

 

JAVOR 
BORDOVICE

neděle 8:45

 

SH SOUS Kopřivnice

 

 

Divize F 2018/2019 2. kolo PLAY OUT

pátek 15. 2. 2019 v 19:00 hod. - SH Brušperk

 SK Krmelín - Růžové Tlapičky  6:7 (2:2) na PK 

K poslednímu utkání sezóny 2018/2019 a zároveň k utkání o 11. a 12. místo divizní tabulky jsme narazili na našeho souseda z povodí Ondřejnice SK Krmelín. Z celkem 5 hráči „B“ týmu jsme nastoupili k utkání proti soupeři, který měl začátkem soutěže rozhodně větší ambice, než účast v záchranářské skupině. A byli to hráči Krmelína, kteří byli po celý první poločas lepším týmem a určovali vývoj hry. Převaha Krmelína se projevila gólovým vyjádření poprvé v 9. minutě, ovšem o minutu později po rohovém kopu J. Schmutz srovnal na 1:1. V minutě čtrnácté Krmelín udeřil znovu a mimo to i několikrát zazvonila dřevěná konstrukce Otoupalíkovy brány. Jenže gólově jsme se do poločasu prosadili jenom my zásluhou prudké střely J. Vrtného ze 17. minuty a do šaten se odcházelo za remízového stavu 2:2.                

Ve druhé polovině se hra přelévala z jedné strany na druhou a ve 23. minutě zásluhou J. Schmutze šly Tlapičky poprvé do vedení. O pět minut bylo znovu srovnáno na 3:3,
a jelikož ve 31. minutě padly na obou stranách další branky (za nás opět J. Schmutz), bylo to opět remízově, tentokrát 4:4. Když „domácí“ Krmelín přidal v rozmezí 35. až 37. minuty další 2 zásahy, zdálo se, že o osudu utkání je rozhodnuto. Jenže sympatický výkon Tlapiček ve druhém poločase přinesl přece jen dramatický závěr a zásluhou především J. Vrtného a jeho dvěma trefám svítilo ve 40. minutě na ukazateli skóre 6:6.            

Došlo tedy na pokutové kopy a v této nevyzpytatelné loterii se štěstěna přiklonila na stranu RT Hukvaldy, které dvěma proměněnými penaltami (J. Schmutz, A. Hubeňák) rozhodly o konečném 11. místě v tabulce divizní soutěže sezóny 2018/2019.

Branky: J. Vrtný - 3, J. Schmutz - 3  

SESTAVA: Otoupalík, A. Hubeňák, Vrtný, Schmutz, Gold, Velart Zb., Chamrád, Mlčoch

Divize F 2018/2019 1. kolo PLAY OUT

čtvrtek 31. 1. 2019 ve 20:45 hod. - SH Čeladná

 G.T. Trojanovice - Růžové Tlapičky  7:5 (2:0) 

K vyřazovacímu utkání nadstavbové části o umístění na 9. až 12. místě jsme nastoupili na půdě soupeře smolně nepostoupivšího do play-off, s cílem pokusit se prolomit šestizápasové trápení bez vítězství, což se bohužel opět nepodařilo. V poklidně hraném prvním poločase se úvodního gólu dočkali ve 13. minutě domácí hráči, a jelikož bezzubá útočná hra Tlapiček byla opravdu žalostná, v posledním minutě domácí Trojanovice přidaly do šatny druhý gól.

Druhý poločas přinesl přece jen více vzruchu a tři desítky přítomných diváků viděly o něco lepší představení. Hned v úvodu druhé půle R. Štefek snížil na rozdíl jedné branky, ale o minutu později byl rozdíl opět dvougólový. Ve 24. minutě jsme sice snížili (J. Schmutz), Trojanovice ale nelenily a znovu zvýšily na 2:4 v náš neprospěch. Za dalších 120 sekund přidaly obě družstva po jedné brance (za nás A. Fojtík), ovšem ani tento stav (5:3 pro domácí) dlouho nevydržel, jelikož se v plné nahotě projevila celosezónní největší bolest Tlapiček a to obranná činnost. Trojanovice přidaly v rozmezí 29. až 34. minuty další 2 zásahy a o výsledku bylo rozhodnuto. Nepříznivý stav 7:3 se sice podařilo brankami J. Vrtného (35) a R. Štefka (40) přece jen zmírnit, nic na tom ovšem nemění fakt a tvrdá realita závěrečného souboje o poslední 2 místa v tabulce (a tím i záchranu v divizní soutěži) s naším krmelínských soupeřem v brušperské sportovní hale v pátek 15. 02. 2019.        

 

Branky: R. Štefek – 2, A. Fojtík, J. Vrtný, J. Schmutz  

SESTAVA: Otoupalík, A. Hubeňák, Fojtík, Vrtný, Štefek, Schmutz, Dvořák

 

 

Divize F 2018/2019 12. kolo

pátek 18. 1. 2019 v 20:15 hod. - SH Brušperk

 Růžové Tlapičky - ROUB Vítkovice  1:4 (1:4) 

K poslednímu utkání základní části proti lídrovi divizní soutěže jsme opětovně nastoupili s torzem hráčů a tak nebylo divu, že početně dvojnásobně zastoupení hosté od začátku utkání udávali tempo hry. Tato převaha se projevila nejprve ve 4. minutě úvodním gólem zápasu. I nadále měl Roub více ze hry a v 11. minutě byl náskok hostů už dvougólový. Když o minutu později po hrubce A. Hubeňáka „Roubíček“ zvýšil na 3:0, bylo o výsledku utkání prakticky rozhodnuto. Minutu před koncem 1. poločasu bylo pro domácí ještě hůř, naštěstí v poslední minutě A. Hubeňák napravil svoji úvodní hrubku a upravil poločasové skóre na 1:4 v neprospěch domácích.

Celý druhý poločas se odehrál v jakémsi poklidném tempu, hosté nikde nespěchali a v silách domácího celku (navíc oslabeného o dalšího zraněného hráče) nebylo při sebevětší vůli zvrátit průběh zápasu. Vyložených gólových příležitostí bylo poskromnu a tak došlo zejména z našeho pohledu k paradoxní situaci, že za celý druhý poločas nepadl žádný gól a na ukazateli skóre svítily na konci utkání stejné číslice jako na konci 1. poločasu. Tato osmá prohra!!! z celkem 11 utkání znamená tvrdou realitu, že po všech úspěšných předcházejících sezónách s účastí v play-off čeká Tlapičky letos pouze boj o setrvání v divizní soutěži.                        

Branka: A. Hubeňák  

SESTAVA: Otoupalík, D. Hubeňák, A. Hubeňák, Fojtík, Vrtný, Kozel, Klíma

 

Divize F 2018/2019 11. kolo

sobota 13. 1. 2019 v 17:30 hod. - SH Nový Jičín

 TOP DOGS Nový Jičín - Růžové Tlapičky  6:4 (1:1) 

Sobotní prohra s posledním mužstvem tabulky rozhodla definitivně o neúčasti v letošních vyřazovacích bojích divizní soutěže. Vymlouvat se na neúplnou sestavu je nošením dříví do lesa a tak nebylo divu, že úvod zápasu patřil domácím, kteří svoji převahu využili v 10. minutě brankou do sítě premiérově chytajícího za „áčko“ Tlapiček D. Smolíka. O 3 minuty později sice po samostatné akci vyrovnal J. Schmutz, ale byl to právě Jakub, který se o pár vteřin později stal smutným hrdinou sobotního zápasu. A to když jeden z domácích hráčů Top Dogsu po přečíslení postupoval téměř sám na našeho gólmana a rozhodčí posoudili faulový zákrok našeho hráče velice přísnou červenou kartou. Oslabení jsme sice přežili a do konce první půle již neinkasovali, ale už tak oslabená sestava dostala další nepříjemný zásah.    

V úvodu druhého poločasu jsme přece jen zvýšili na vyšší rychlostní stupeň, ovšem po hrubce A. Hubeňáka šli 2 hráči domácích tváří tvář D. Smolíkovi a ve 29. minutě to bylo už 3:1. O minutu později J. Vrtný snížil na 3:2, ale domácí dlouho nelenili a opět zvýšili na dvougólový rozdíl. Z dalšího protiútoku pak J. Vrtný dal Tlapičkám „jakous-takous“ naději na dobrý výsledek, ale k nějakému zásadnímu obratu už bohužel nedošlo. Přestože se nedá říct, že by nepřišly další „gólovky“, byli to domácí borci, kteří ve 37. minutě opět utekli na dvougólový rozdíl. Minutu před koncem ještě utkání zdramatizoval A. Fojtík, ale poslední slovo patřilo domácímu Top Dogsu, který ihned z následného protiútoku uzavřel skóre utkání a poslal Tlapičky až na samé dno tabulky Divize „F“.      

Branky: J. Vrtný - 2, A. Fojtík, J. Schmutz   

ČK: J. Schmutz

SESTAVA: Smolík, D. Hubeňák, A. Hubeňák, Fojtík, Vrtný, Schmutz, Dvořák

 

 

Divize F 2018/2019 10. kolo

pátek 4. 1. 2019 v 18:45 hod. - SH Kopřivnice

 FU Kopřivnice - Růžové Tlapičky  8:6 (4:1) 

Obdobně stejný průběh jako minulý zápas s Komárovicemi měl další existenční zápas na horké kopřivnické půdě. I v tomto zápase jsme zprvu tahali za kratší konec a domácí po úvodní vyrovnané desetiminutovce vedli dvěma zásahy ve 12. minutě 2:0. O dvě minuty později sice A. Fojtík snížil na jednogólový rozdíl, další slovo ale patřilo domácímu Fúčku, které šlo do kabin zásluhou přidaných dvou branek s třígólovým náskokem.       

Hned v úvodu druhého poločasu ovšem došlo ke střeleckému obratu a zásluhou A. Hubeňáka a ve stejné 21. minutě D. Hubeňáka byl náskok domácích pouze jednogólový. A o dvě minuty později bylo na straně Tlapiček ještě veseleji, když R. Štefek srovnal skóre na 4:4. Ve 33. minutě sice FU znovu udeřilo, jenže o pár sekund později nejenže R. Štefek opět vyrovnal, ale dokonce O. Klíma poslal Tlapičky poprvé (ale bohužel i naposled) blíže ke kýženému tříbodovému cíli. Jenže zkušení domácí borci se touto situací nenechali nijak vyvést z míry a ve 35. minutě nejenže vyrovnali na 6:6, ale v posledních dvou minutách zápasu rozhodli dalšími dvěma zásahy o svém vítězství a odsoudili tak Tlapičky ke kruté realitě, spočívající pouze v teoretické rovině možnosti postupu do nadstavbové soutěže play-off.         

Branky: R. Štefek - 2, A. Hubeňák, D. Hubeňák, A. Fojtík, O. Klíma    

ŽK: M. Vyvial, D. Levčík

SESTAVA: Otoupalík, D. Hubeňák, A. Hubeňák, Fojtík, Vyvial, Klíma, Levčík, Štefek

Divize F 2018/2019 9. kolo

pátek 28. 12. 2018 v 17:30 hod. - SH Brušperk

 Růžové Tlapičky - Amatér Komárovice     6:6 (1:4) 

Vzhledem k průběhu celého zápasu zřejmě zasloužená remíza, i když k vítězství jsme byli nakonec velmi blízko. Úvod zápasu tomu ale rozhodně nenasvědčoval a hosté byli v první desetiminutovku jednoznačně lepším týmem a v 10. minutě už vedli 3:0. O dvě minuty později sice F. Korneta po přihrávce A. Hubeňáka snížil na 1:3, ale další slovo v první půli měly jenom výborně hrající Komárovice a do šaten šly s třígólovým vedením. 

Druhý poločas byl ovšem úplně o něčem jiném a hned v jeho 20. sekundě A. Hubeňák střelou z téměř poloviny hřiště snížil na 2:4. O minutu později po přihrávce M. Vyviala to bylo už 3:4, když úspěšným exekutorem byl A. Fojtík. Po dalších šancích (M. Vyvial – tyč, O. Dvořák – břevno) se ke slovu po delší době dostali také hosté a ve 32. minutě to bylo 5:3 v jejich prospěch. Poté ovšem přišla parádní pětiminutovka Tlapiček a díky třem gólovým trefám (D. Hubeňák, A. Fojtík a O. Dvořák) se skóre otočilo a ve 37. minutě jsme šli poprvé (ale bohužel i naposled) do jednobrankového vedení. Definitivní K.O. jsme mohli zasadit (v té době poněkud zdecimovaným hostům) po tyči A. Fojtíka a tutovce O. Dvořáka v samotném závěru, ovšem trpěliví hosté minutu před koncem srovnali na konečný stav 6:6. Body se dělily spravedlivě, ztráta dvou bodů bude ale v konečném účtování zřejmě Tlapičky dost mrzet.    

Branky: A. Fojtík - 2, F. Korneta, A. Hubeňák, D. Hubeňák, O. Dvořák    

ŽK: O. Dvořák

SESTAVA: Otoupalík, D. Hubeňák, A. Hubeňák, Fojtík, Vyvial, Klíma, Dvořák, Korneta, Schmutz

 

Divize F 2018/2019 8. kolo

pátek 21. 12. 2018 v 19:00 hod. - SH Brušperk

 Růžové Tlapičky - Beach Boys Odry     2:6 (1:2) 

Další bodová ztráta v domácím prostředí proti kvalitnímu soupeři tolik bolet nemusí, ale neproměňování šancí v úvodní desetiminutovce bylo rozhodujícím faktorem pátečního zápasu. Od začátku jsme byli jednoznačně aktivnějším týmem a tento fakt se potvrdil ve 4. minutě zásluhou branky J. Schmutze. I v následujících minutách jsme měli minimálně 4 vyložené brankové příležitosti, které nešly neproměnit, opak byl ale pravdou. A tak se miska vah začala ve druhé části 1. poločasu pomalu, ale jistě naklánět na stranu „Beach Boisu“ a ve 12. minutě bylo srovnáno na 1:1.  A byl to právě náš páteční soupeř, který mělv následujících minutách více ze hry, více klidu, ale i agresivity na svých kopačkách a to se potvrdilo v 18. minutě druhou brankou v naší síti.

V úvodu druhého poločasu to byly opět Tlapičky, které překonaly krizi z konce poločasu prvního a ve 25. minutě bylo zásluhou A. Hubeňáka srovnáno na 1:1. Jenže radost domácích netrvala příliš dlouho a o minutu později šly Odry znovu do jednogólového vedení. A pak přišlo ke slovu marné desetiminutové dobývání oderských B. B, kdy jejich precizní defenzíva podpořená smrtelnými protiútoky nic nedovolila a ani žádnou změnu skóre nepřinesla. Ve 37. minutě tomu už ale bylo jinak a produktivnější hosté dvěma zásahy rozhodli o jejich zaslouženém vítězství, které bylo podtrženo šestou brankou v poslední minutě zápasu.

Branky: J. Schmutz,  A. Hubeňák  

ŽK: D. Hubeňák

SESTAVA:Otoupalík, A. Hubeňák, D. Hubeňák, Fojtík, Schmutz, Korneta, Vyvial, Štefek, Dvořák

 

 

Divize F 2018/2019 7. kolo

čtvrtek 13. 12. 2018 ve 20:45 hod. - SH Brušperk

 G.T. Trojanovice - Růžové Tlapičky   4:6 (4:1) 

Další zbytečně ztracené body v utkání, jehož výsledek rozhodně neodpovídá průběhu hry. Tak by se dal stručně charakterizovat čtvrteční večerní duel, ve kterém Trojanovice získaly první letošní divizní vítězství. V úvodu byli sice domácí aktivnější, ale střelecky se prosadili až v 10. minutě zásluhou „hrajícího brankáře“ I. Maruchniče. Hrál se celkem opatrný futsal, ve kterém oba soupeři spíše čekali na chybu soupeře, než aby se bezhlavě vrhali do nějakého útočného snažení. A ta jediná chybička z domácího pohledu nastala v 16. minutě, kdy se po přihrávce A. Hubeňáka poprvé v dresu Tlapiček prezentoval další novic v našem týmu J. Svatonský. Když už se zdálo, že obě družstva odejdou do šaten smírně, domácí z rychlého protiútoku 3 sekundy před koncem přece jen strhli vedení na svou stranu.

Těžko posoudit, jestli tento rozdílový gól způsobil to, že ve druhé půli to už zdaleka nebyly staré dobré Tlapičky, ale výkon mužstva šel rapidně dolů. Snaha se sice nedá upřít, ale stereotypní akce bez momentu překvapení neměly šanci na úspěch. A tak celkem logicky přišly momenty, kdy se ke slovu dostali domácí borci a dvěma brankami ve 29. a 32. minutě prakticky rozhodli o osudu utkání. Další „trápení“ zdecimovaných hostů pokračovalo při lojové hře „bez brankáře“ a tak další dva góly do prázdné svatyně v rozmezí 35. až 36. minuty byly definitivním vyústěním tohoto rozhodně (z pohledu hostů) nepovedeného zápasu.               

Branka: J. Svatonský

ŽK: O. Dvořák, M. Vyvial

SESTAVA: Otoupalík, D. Hubeňák, A. Hubeňák, Fojtík, Vyvial, Klíma, Svatonský, Dvořák

 

 

Divize F 2018/2019 6. kolo

neděle 9. 12. 2018 v 19:00 hod. - SH Brušperk

 Růžové Tlapičky - Tornádo Nový Jičín   4:6 (4:1) 

V nervózně hraném utkání jsme ztratili po jasně vyhraném 1. poločase body zcela zbytečně. Po neuznaném gólu ze třetí minuty se poprvé v sezóně zapsal o dvě minuty později do listiny střelců M. Vyvial, jenže za pár sekund bylo srovnáno. I v další části jsme si vypracovali několik nadějných příležitostí, ale gólově jsme se prosadili až ve druhé části prvního poločasu, kdy v rozmezí 11. až 13. minuty jsme soupeři utekli na rozdíl tří branek. Úspěšnými exekutory byli další novin v barvách Tlapiček O. Klíma, svůj druhý zásah přidal v první půli agilně hrající M. Vyvial a na 4:1 zvýšil J. Schmutz. Soupeř se prezentoval dosti agresivním způsobem hry, jenže paradoxně fauly přibývaly na naší straně a tak nebylo divu, když v čase 19:05 po 6 AKU faulu zahrávalo Tornádo „desítku“. Prudká střela však skončila vysoko nad brankou J. Otoupalíka.            

Ve druhém poločase začalo Tornádo opět zostra, jenže pozornou obrannou hrou jsme toho  soupeři moc nedovolili. Ve 26. minutě ovšem J. Otoupalík přece jen kapituloval a nadějný náskok z první půle se začal nebezpečně zmenšovat. Navíc jsme vlastní nedisciplinovaností hráli opět pod hrozbou 6 AKU faulu a naše aktivita z prvního poločasu se začala pomalu vytrácet. Ve 32. a 35. minutě Tornádo znovu udeřilo a rázem bylo srovnáno na 4:4. O další minutu později mohlo být ještě hůř, ale další „desítku“ J. Otoupalík bravůrně vyrazil. Jenže černý scénář nedělního večera se začal pomalu naplňovat o několik desítek sekund později, když se už ze třetí „desítky“ nedělního mače přece jen Tornádo prosadilo a poprvé šlo v utkání do vedení. Přestože jsme i my měli několikrát šanci skórovat, byli to opět hosté, kdo 2 minuty před koncem pojistili své utrápené vítězství do konečné podoby 6:4 v jejich prospěch. Závěrečná hra bez gólmana žádnou změnu nepřinesla a tak jsme tentokrát bohužel promarnili šanci na zisk tří divizních bodů.


Branky: M. Vyvial - 2, J. Schmutz, O. Klíma

SESTAVA: Otoupalík, D. Hubeňák, A. Hubeňák, Fojtík, Schmutz, Vyvial, Levčík, Klíma

 

 

Divize F 2018/2019 5. kolo

pátek 30. 11. 2018 v 19:00 hod. - SH Brušperk

 SK Krmelín - Růžové Tlapičky 4:8 (2:7) 

Až v derby s regionálním soupeřem jsme nastoupili téměř v kompletním složení a hned v úvodu dlouholetá opora R. Štefek otevřel skóre zápasu. Ve 4. minutě sice Krmelín srovnal na 1:1, ale na dlouho dobu jsme to byli my, kdo určoval další vývoj utkání. To se taky projevilo nejenom v herní převaze, ale zejména v brankovém vyjádření. Ještě do desáté minuty se do listiny střelců zapsal dvakrát A. Hubeňák a gólová kanonáda pokračovala i ve druhé části 1. poločasu, když dalšími čtyřmi trefami (R. Štefek, A. Fojtík, J. Schmutz, A. Hubeňák) jsme odskočili soupeři na rozdíl 6 branek. Kosmetická úprava soupeře minutu před koncem nic nezměnila na faktu, že už je to velice dlouho, kdy jsme do šaten odcházeli s takovým náskokem.

Druhá půlka ovšem přinesla poněkud odlišný průběh, hra se vyrovnala a protože hráči RT Hukvaldy podlehli určitému uspokojení, gólová mašina se poněkud zasekla. A tak ke slovu přišel konečně i SK Krmelín, který v rozmezí jedné minuty snížil dvěma brankami na 4:7 v jeho neprospěch. Poslední slovo v tomto celkem jednoznačně hraném utkání patřilo opět Tlapičkám, když A. Fojtík podtrhl střelecký účet do konečné podoby 8:4 pro „hostující“ RT Hukvaldy.              


Branky: A. Hubeňák – 3, R. Štefek – 2, A. Fojtík – 2, J. Schmutz

ŽK: 0. Dvořák 

SESTAVA: Otoupalík, Štefek, A. Hubeňák, Fojtík, Schmutz, Vrtný, Vyvial, Dvořák